Hirudoid, 0,3 g/100 g, maść, 100 g

Dostępny
31,74

O produkcie

100018287

Hirudoid to maść zawierająca mukoplisacharydowy polisiarczan.

Działanie

Zapobiega tworzeniu się zakrzepów powierzchownych, stymuluje ich wchłanianie, wykazuje miejscowe działanie przeciwzakrzepowe oraz przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków. Przyczynia się do regeneracji struktur tkankowych.

Przeciwwskazania

Jeśli występuje nadwrażliwość (uczulenie) na polisiarczan mukopolisacharydowy, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesan propylu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie należy nakładać maści na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Substancja pomocnicza, alkohol cetostearylowy i alkohol mirystylowy, może powodować podrażnienie skóry.

Stosowanie leku u dzieci

Brak informacji o stosowaniu.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Ciąża

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Lek można stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Hirudoid maść jest lekiem do stosowania miejscowego, na skórę.

Lek Hirudoid należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5 cm maści.

Hirudoid w postaci maści należy wmasować w miejsca zmienione chorobowo. W przypadku bolesnego zapalenia, maść należy delikatnie rozprowadzić na miejsca chorobowo zmienione. Hirudoid maść może być używany jako opatrunek z maści.

W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Podczas jonoforezy maść jest podawana pod katodę.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek HIRUDOID może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów – bardzo rzadko.

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego.

4- hydroksybenzoesan metylu i propylu może powodować reakcje alergiczne.

Skład

Substancją czynną leku jest mukopolisacharydowy polisiarczan 0,3 g/100 g, co odpowiada 25 000 j.*
(*Jednostki ustalone na podstawie APTT).

Pozostałe składniki to: glicerol 85%, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesan propylu, kwasstearynowy, podłoże maściowe z alkoholami lanoliny, alkohol cetostearylowy emulgujący, alkohol mirystylowy, alkohol izopropylowy, potasu wodorotlenek, tymol, woda oczyszczona.

Producent

STADA ARZNEIMITTEL AG

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.