Hydro Optima Senior D3, suplement diety, 20 tabletek musujących

Dostępny
16,89

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Hydro Optima Senior D3, suplement diety, 20 tabletek musujących

100048960

Opis

Hydro Optima Senior D3, suplement diety, 20 tabletek musujących to preparat, który zawiera elektrolity dedykowane seniorom wzbogacone o wysoką dawkę witaminy D3. 


Właściwości

Suplement diety Hydro Optima Senior D3 to tabletki musujące zawierające elektrolity pomocne w utrzymaniu odpowiednich funkcji organizmu osób starszych. Preparat bazuje na starannie opracowanej kompozycji substancji odżywczych kluczowych dla zachowania równowagi gospodarki wodno-elektrolitowej. Zaburzenia jej funkcjonowania mogą prowadzić do odwodnienia, które objawia się bólem głowy, ogólnym osłabieniem i uczuciem senności.

W składzie suplementu diety Hydro Optima Senior D3 znajduje się sód, potas, chlorek, magnez i witamina D. Skład uzupełniono o wyciąg z pestek winogron Vitis vinifera i glukozę. Produkt cechuje się niską zawartością cukrów i sodu.

  • Potas wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i ma znaczenie dla odpowiedniego działania mięśni. Wspiera również zachowanie poprawnego ciśnienia krwi.
  • Magnez wspomaga utrzymanie właściwej równowagi elektrolitowej. Ponadto pomaga redukować uczucie zmęczenia i znużenia. Przyczynia się też do zachowania odpowiedniego metabolizmu energetycznego. Podobnie jak potas wpływa na poprawną pracę układu nerwowego i ma znaczenie dla właściwego działania mięśni. Dodatkowo bierze udział w syntezie białka i uczestniczy w procesie podziału komórek. Sprzyja zachowaniu odpowiednich funkcji psychologicznych oraz pomaga utrzymać zdrowe kości i zęby.
  • Witamina D odpowiada za zachowanie odpowiedniej gospodarki wapniowo-fosforowej. Wspiera poprawne działanie mięśni, kości i zębów. Przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu wapnia we krwi. Co więcej, wspomaga odpowiednią pracę układu odpornościowego i bierze udział w procesie podziału komórek.
  • Wyciąg z pestek winogron Vitis vinifera dostarcza cenne związki bioaktywne pomocne w prawidłowym działaniu organizmu. Zawiera m.in. resweratrol — polifenol wspomagający ochronę organizmu przed chorobami układu krążenia, który wykazuje właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Suplement diety Hydro Optima Senior D3 zawiera cukier i substancję słodzącą.

Jak działa Hydro Optima Senior D3?

Składniki suplementu diety pomagają utrzymać równowagę gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu osób starszych.

Jak stosować Hydro Optima Senior D3?

Rozpuść 1 tabletkę suplementu diety w 200 ml wody i spożyj bezpośrednio po przygotowaniu. Stosuj 2 razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Hydro Optima Senior D3?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety w razie nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.


Tabela

Składnik 2 tabletki *%RWS
Sód 200 mg -
Potas 500 mg 25%
Chlorek 160 mg 20%
Magnez 80 mg 21%
Witamina D 50 µg/2000 j.m. 1000%
Wyciąg z pestek winogron 20 mg -
Glukoza 200 mg -

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja wiążąca: sorbitole, diwęglan potasu, diwęglan sodu, sole magnezowe kwasu cytrynowego, chlorek potasu, glukoza, aromaty, cytrynian potasu, substancja wiążąca: glikol polietylenowy, substancja słodząca: sukraloza, cholekalcyferol, wyciąg z pestek winogron, barwnik: ryboflawina.


Jak stosować

Dorośli: 2 razy dziennie po 1 tabletce musującej. Tabletkę należy rozpuścić w 200 ml wody, wypić bezpośrednio po przyrządzeniu.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli - 2 tabletki musujące.


Przeznaczenie

Dla osób dorosłych.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.


Waga

Opakowanie zawiera 20 tabletek musujących.


Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.