Ibufen junior Ibuprofenum 200 mg, 10 kapsułek miękkich

Dostępny
8,40

O produkcie

100002579

IBUFEN Junior Lek o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Działanie

Należy do grupy NLPZ. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania

Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bolesne miesiączkowanie, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwwskazania

- Nadwrażliwość na ibuprofen, lub na którakolwiek substancje pomocnicza oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
- Ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca; choroba wieńcową; czynne krwawienie, skaza krwotoczna lub niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego, ciężkie odwodnienie. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie w wywiadzie.
- Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ.
- Dzieci o masie ciała poniżej 20 kg.
- Ostatni trymestr ciąży.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci

Od 6 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Dawkowanie

Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu). Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800 mg ibuprofenu). Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem w razie potrzeby 1-2 kapsułki co 4 (dla dawki 200 mg) do 6 godzin (dla dawki 400 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek.
Uwaga! Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami powinna wynosić 4-6 godzin. Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować produktu dłużej niż 4 dni w przypadku bólu i nie dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Skutki uboczne

Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, ból brzucha i nudności, biegunka, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia oraz niewielkie krwawienie z żołądka i/lub jelit.
Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie, zaburzenia widzenia.
Rzadko: szumy uszne, zaburzenia czynności nerek.
Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Skład

1 kapsułka zawiera:
substancja czynna: ibuprofen 200 mg;
substancje pomocnicze- sorbitol ciekły niekrystalizujący, maltitol ciekły.

Producent

Polpharma

Dystrybutor

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.