Ibuprofen Aflofarm 400 mg, 20 tabletek drażowanych

Dostępny
6,89

O produkcie

100002603

IBUPROFEN AFLOFARM 400 mg  to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który odpowiada za skuteczne zwalczanie bólu (o różnej etiologii) oraz obniżanie podwyższonej ciepłoty ciała. Wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Działanie

Produkt ma postać tabletek drażowanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie ibuprofenu, który określany jest mianem niesteroidowego leku przeciwzapalnego. To dzięki niemu wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Dodatkowo łagodzi dolegliwości bólowe różnego pochodzenia oraz działa przeciwgorączkowo.

Wskazania

Zaleca się podawanie leku w przypadku dolegliwości związanych z przeziębieniem (gorączka, bóle mięśniowe), obrzęków, a także bólów stomatologicznych, głowy lub menstruacyjnych.

Przeciwwskazania

- uczulenie na składniki preparatu albo inne środki z grupy NLPZ
- choroba wrzodowa żołądka i (albo) dwunastnicy, z perforacją albo krwawieniem, także tymi pojawiającymi się po zastosowaniu NLPZ
- poważne zaburzenia wątroby, nerek albo serca
- równoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2
- skaza krwotoczna

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Nie stosować w III trymestrze ciąży.

Dawkowanie

Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku 1 tabl. co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabl. na dobę (maksymalna dawka dobowa to 1200 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych)

Skutki uboczne

Pełna lista znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania.

Skład

1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu (substancja czynna), oraz substancje pomocnicze: Hypromeloza, karboksylmetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek E171, mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.