Ibuprom Effect, żel, 60 g   

Marka: IBUPROM
Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
21,09

Klienci kupili również

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Ibuprom Effect, żel, 60 g   

100009245

Opis

Ibuprom Effect, żel, 60 g  to ek przeciwbólowy i przeciwzapalny do stosowanie zewnętrznego.


Działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny Ibuprom żel należy do grupy leków NLPZ. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. W krótkim czasie po zastosowaniu dochodzi do złagodzenia bólu, zmniejszenia obrzęku i poprawy ruchomości kończyn.


Wskazania

 • Miejscowe leczenie bólów mięśni;
 • leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów,
 • reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa;
 • leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych);
 • leczenie bolesnej sztywności barku,
 • bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa,
 • zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń).

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.
 • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
 • Występowanie w wywiadzie pokrzywki, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, astmy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy przed preparatem. Należy unikać nadmiernego słonecznego napromieniowania.


Stosowanie leku u dzieci

Krem nie jest przeznaczony do leczenia dzieci poniżej 14 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Dotychczas nie są znane wzajemne oddziaływania miejscowo stosowanego ibuprofenu z innymi lekami. Jednoczesne przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększyć częstość występowania objawów niepożądanych.


Ciąża

Nie stosować w III trymestrze ciąży. W I i II trymestrze nie stosować na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie miejscowe, na skórę:

Jeżeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4 do10 cm (2 g do 5 g żelu co odpowiada 100 mg do 250 mg ibuprofenu) i wciera 3 do 4 razy na dobę. W razie konieczności można lek stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 godziny.

Lek nie jest przeznaczony do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym. Wchłanianie substancji czynnych poprzez skórę jest zwiększone podczas zabiegów jonoforezy (specjalna forma elektroterapii). Lek IBUPROM SPORT stosuje się pod katodą (pole ujemne).

Zazwyczaj stosowane natężenie wynosi 0,1 do 0,5 mA na 5 cm2 powierzchni elektrody, a czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie 15 minut.

Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza.

Jeśli po upływie 10 dni stosowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu, należy zalecić pacjentowi zasięgnięcie porady lekarza.

Dawka dobowa nie powinna przekraczać 12 g żelu (600 mg ibuprofenu).


Skutki uboczne

 • Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs, zaburzenia skóry
 • Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli, duszność
 • Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypki różnego typu, świąd pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry,
 • Zaburzenia nerek i dróg moczowych niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: ból brzucha, niestrawność.

Skład

Substancją czynną jest ibuprofen.Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksymetylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długościłańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona. 


Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Dystrybutor

Us Pharmacia Sp. z o.o.
Ziębicka 40
50-507 Wrocław


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.