Infectoscab 0,05 g / g, krem, 30 g

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
95,98

O produkcie: Infectoscab 0,05 g / g, krem, 30 g

100037391

Opis

Substancją czynną leku Infectoscab jest permetryna.


Działanie

Permetryna, składnik aktywny leku Infectoscab należy do grupy leków nazywanych piretroidami, które są środkami przeciwpasożytniczymi.


Wskazania

Infectoscab jest stosowany w leczeniu świerzbu (świądu spowodowanego roztoczami świerzbowca).


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Infectoscab 5% Krem
- jeśli pacjent ma uczulenie na permetrynę, inne substancje z grupy piretryn lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Infectoscab należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą
- W przypadku leczenia dzieci poniżej 2 lat
- Jeśli pacjent wie, że jest uczulony na chryzantemy lub inne rośliny z rodziny astrowatych, może stosować lek Infectoscab tylko po omówieniu tego z lekarzem.
Zagrożenie:
Wyłącznie do stosowania na skórę! Nie połykać tego leku.
Unikać styczności z oczami lub błonami śluzowymi (w nosie lub gardle, okolicy narządów płciowych) lub otwartymi ranami.
Infectoscab jest szkodliwy dla wszystkich gatunków owadów oraz organizmów żyjących w wodzie, np. ryb. Należy uważać, aby Infectoscab nie dostał się do akwariów lub terrariów.
Osobom nakładającym Infectoscab zaleca się zakładanie jednorazowych rękawiczek.
Infectoscab może nasilać objawy astmy lub egzemy.


Stosowanie leku u dzieci

Dzieci w wieku 6 - 12 lat: Nałożyć do 15 g kremu (odpowiada ½ tubki 30 g lub ¼ tubki 60 g) Dzieci w wieku 2 miesięcy - 5 lat: Nałożyć do 7,5 g kremu (odpowiada ¼ tubki 30 g lub ⅛ tubki 60 g) Noworodki i niemowlęta w wieku poniżej 2 miesięcy Dostępna jest tylko ograniczona ilość danych w tej grupie wiekowej i nie można zalecić dawki

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Dane otrzymane z ograniczonej liczby zastosować permetryny u kobiet w okresie ciąży nie wskazują na szkodliwy wpływ. Jednak w celu zachowania ostrożności nie należy stosować Infectoscab w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci stosowanie.
Permetryna, substancja czynna leku Infectodcab może przenikać do mleka ludzkiego.
Ze względów bezpieczeństwa pacjentki nie powinny karmić piersią przez pięć dni po zakończeniu stosowania leku Infectoscab
Infectosca 5% krem zawiera parafiny.
Te substancje pomocnicze w kremie mogą zmniejszać skuteczność i tym samym niezawodność produktów z lateksu (np. prezerwatyw, krążków macicznych) stosowanych w tym samym czasie.
Infectoscab zawiera alkohol cetostearylowy oraz kwas sorbinowy, które mogą powodować miejscowe podrażnienie skóry (np. kontaktowe zapalenie skóry).


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Ostrożnie nałożyć na skórę cienką warstwę kremu.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Nałożyć do 30 g kremu (odpowiada 1 tubce 30 g lub ½ tubki 60 g)


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku wystąpienia ciężkiej reakcji nadwrażliwości należy natychmiast skonsultować się z lekarzem! W takim przypadku nie należy nigdy więcej stosować leku Infectoscab.
Częste: mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 osób
Świąd (swędzenie), zaczerwienienie skóry lub zaburzenia czucia skóry (parestezje), takie jak mrowienie, kłucie, pieczenie skóry, jak również suchość skóry są częstymi działaniami niepożądanymi. Jednakże powyższe objawy mogą pojawiać się na skutek samej choroby. W przypadku suchej skóry zaleca się stosowanie środków nawilżających oraz olejków do kąpieli. Świąd i wysypka (wyprysk po świerzbie) mogą utrzymywać się do czterech tygodni po zakończeniu leczenia. Jest to spowodowane reakcją na martwe roztocza świerzbowca. W przypadku wrażenia, że choroba utrzymuje się po zastosowaniu leku Infectoscab, przed ponownym zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.
Rzadkie: mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 000 osób
Rzadko może występować ból głowy.
Bardzo rzadkie: mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób
Bardzo rzadko w związku ze stosowaniem leku Infectoscab występowały uszkodzenia skóry (otarcia naskórka), zapalenie mieszków włosowych (zapalenie grudek chłonnych mieszków włosowych) oraz zmniejszenie pigmentacji skóry.
Bardzo rzadko osoby wrażliwe lub nadwrażliwe zgłaszały trudności z oddychaniem w okresie stosowania substancji z grupy piretryn.
Częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych
Oprócz powyższych objawów, mogą pojawić się skórne objawy nietolerancji (kontaktowe reakcje alergiczne), które objawiają się jako świąd, zaczerwienienie, pęcherze lub pokrzywka. Zmiany te mogą rozprzestrzenić się poza obszar leczenia. Mogą także wystąpić nudności. Występowanie wymiotów nie było obserwowane po zastosowaniu leku Infectoscab, jednakże znane są przypadki ich wystąpienia w związku z zastosowaniem innych leków zawierających permetrynę.


Skład

Substancją czynną jest permetryna.
1 g kremu zawiera 50 mg permetryny.
Pozostałe składniki to: alkohol cetostearylowy, emulgujący (typ A), parafina ciekła, wazelina biała, kwas sorbinowy, woda oczyszczona.


Producent

SOLPHARM Sp. z o.o.
ul. Zakątek 1
05-270 Marki


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.