Inofolic Combi, kapsułki żelatynowe miękkie, 60 sztuk

Suplement diety dla kobiet planujących ciążę zawierający kwas foliowy.

Dostępny
79,33

O produkcie: Inofolic Combi, kapsułki żelatynowe miękkie, 60 sztuk

100011161

Opis

Inofolic Combi to suplement diety zawierający dwie formy izomeryczne inozytolu: myo-inozytol, d-chiro-inozytol oraz kwas foliowy.

Właściwości

Inofolic Combi to suplement diety zawierający 2 formy izomeryczne inozytolu: myo-inozytol, d-chiro-inozytol oraz kwas foliowy. Składniki te są szczególnie polecane kobietom w czasie planowania ciąży, gdy ich spożycie wraz z pokarmami jest niewystarczające. Inozytol to substancja z grupy witamin B. Najczęściej spotykaną w przyrodzie formą jego występowania jest myo-inozytol. Kwas foliowy bierze udział w procesie podziału komórek oraz pomaga w prawidłowej produkcji krwi. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu.

Świadome planowanie powiększenia rodziny z INOFOLIC Combi

Inofolic Combi to suplement diety, którego składniki są potrzebne kobietom planującym ciążę, ale również wspomagają prawidłowy rozwój płodu po poczęciu. Kobiety, które podjęły decyzję o zajściu w ciążę, powinny rozpocząć suplementację kwasu foliowego na co najmniej 1 miesiąc przed planowanym poczęciem. Z tego powodu zażywanie preparatu jest zalecane jeszcze przed rozpoczęciem starania się o dziecko. Warto przyjmować go nadal po zajściu w ciążę, ponieważ korzystne działanie kwasu foliowego w dawce 400 µg jaka występuje w INOFOLIC Combi trwa maksymalnie 3 miesiące po poczęciu.

Czy Inofolic Combi pomaga zajść w ciążę?

Składniki suplementu diety zostały skomponowane z myślą o kobietach planujących ciążę, gdy ich spożycie wraz z dietą jest niewystarczające. Zwiększenie poziomu folianów u matki wpływa na obniżenie ryzyka rozwoju wady cewy nerwowej u dziecka.

Jaki skład ma Inofolic Combi?

Preparat zawiera 1100 mg Myo-inzoytolu, czyli najczęściej spotykaną w przyrodzie formę substancji z grupy witamin B. W składzie suplementu znajduje się również 27,6 mg D-chiro-inozytolu – drugiej formie izomerycznej inozytolu. Ostatni składnik preparatu stanowi ważny dla procesu podziału komórek kwas foliowy. Jego zawartość wynosi 400 µm, co odpowiada 200% referencyjnej wartości dziennego spożycia.

Jak stosować Inofolic Combi?

Suplement diety jest zalecany do stosowania w okresie starania się o dziecko. Nie powinien być jednak traktowany jako zamiennik zbilansowanej diety, dlatego podczas jego przyjmowania nadal należy dbać o pełnowartościowe odżywianie. Producent zaleca przyjmowanie 2 kapsułek suplementu dziennie (1 kapsułka 2 razy na dobę). Najlepiej zachowywać 12-godzinny odstęp pomiędzy kapsułkami, ponieważ zapewnia to stałą podaż inozytolu.


Tabela

Składniki Zawartość w 2 kapsułkach
Myo-inozytol 1100 mg
D-chiro-inozytol 27,6 mg
Kwas foliowy 400 µg (200% RWS*)

* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: Myo-inozytol; olej sojowy; (otoczka kapsułki) żelatyna wołowa; stabilizator: glicerol; emulgator: lecytyny - lecytyna sojowa; estry kwasów tłuszczowych i poliglicerolu; substancja wypełniająca: triglicerydy średniołańcuchowe; substancje zagęszczające: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych; d-chiro-inozytol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza; kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy).

Jak stosować

Doustnie

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 kapsułki (1 kapsułka 2 razy na dobę).

Przeznaczenie

Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu.

Ostrzeżenia

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie spożywać po upływie daty minimalnej trwałości. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej (15-25°C).

Waga

94,8 g netto

Producent

EXELTIS POLAND SP.Z O.O.
ul. gen. Józefa Zajączka
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.