Intesta, 60 kapsułek

Dostępny
36,99

O produkcie: Intesta, 60 kapsułek

100017004

Opis

Intesta jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego zawierającym maślan sodu.


Właściwości

Produkt Intesta zaliczany jest do żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat wykorzystuje właściwości maślanu sodu, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit, a także zawiera trójglicerydy pochodzenia roślinnego w postaci tzw. matrycy. Technologia matrycy trójglicerydowej ma na celu zabezpieczenie substancji czynnych przed wchłonięciem w żołądku. Dzięki takiemu rozwiązaniu aktywne składniki są stopniowo uwalnianie, co wydłuża czas ich działania w organizmie.

Preparat przeznaczony jest dla dzieci od 7. roku życia i osób dorosłych.

Przyjmowanie produktu Intesta przeznaczone jest do postępowania dietetycznego w przypadku:

  • choroby uchyłkowej jelit,
  • zespołu jelita nadwrażliwego (IBS),
  • stanów zapalnych błony śluzowej jelit,
  • biegunek i zaburzeń funkcjonowania jelit,
  • antybiotykoterapii,
  • po zabiegach chirurgicznych.

Preparaty na zespół jelita drażliwego należy stosować pod nadzorem lekarza.

Jak działa Intesta?

Kapsułki Intesta zawierają w składzie maślan sodu, który uwalniany jest na całej długości jelita cienkiego i grubego. Jest to szczególnie w ważne w przypadku schorzeń spowodowanych nietolerancją produktów bogatych w błonnik lub innych chorób, w których przebiegu dochodzi do upośledzenia funkcjonowania jelit.

Jak stosować Intesta?

Zaleca się stosować pod nadzorem lekarza. Może on zwiększyć rekomendowaną przez producenta dobową dawkę produktu.

Osoby dorosłe – 1 kapsułka 2 razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem w trakcie przyjmowania posiłków). Popić dużą ilością wody. Okres zaleconego stosowania wynosi 3 miesiące.

Dzieci od 7. roku życia – 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku. Okres zaleconego stosowania wynosi 6 tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Intesta?

Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
  • wiek poniżej 7. roku życia.

Produkt Intesta nie powinien być stosowany na własną rękę przez osoby, u których nie zostały zdiagnozowane wyżej wymienione choroby jelit, jeśli nie ma wskazań lekarskich do przyjmowania kapsułek ani zaburzeń stanu zdrowia.

Z czym nie łączyć Intesta?

Nie ma informacji dotyczących interakcji składników produktu z innymi lekami, czy też suplementami diety. O wszystkich przyjmowanych przewlekle substancjach aktywnych należy poinformować lekarza.

Czy Intesta jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Kobiety w ciąży przed przyjęciem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym.


Tabela

Wartość odżywcza 100 g w 1 kapsułce w 2 kapsułkach
Wartość energetyczna kJ / kcal 2650 kJ / 641 kcal 16 kJ / 4 kcal 32 kJ / 8 kcal

Tłuszcz, w tym:
  
kwasy tłuszczowe nasycone

59 g
  
59 g

0,4 g
  
0,4 g

0,7 g
  
0,7 g

Węglowodany, w tym:
  
cukry

28 g
  
0 g

<0,5 g
  
0 g

<0,5 g
  
0 g
Białko 0 g 0 g 0 g
Sól 12,3 g 0,07 g 0,14 g
Maślan sodu 25,2 g 0,15 g 0,30 g
Jedna kapsułka preparatu INTESTA zawiera 500 mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego, co odpowiada 150 mg maślanu sodu.

Skład

Składniki: mieszanina całkowicie uwodornionych trójglicerydów kwasów tłuszczowych z oleju palmowego; maślan sodu; substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza


Jak stosować

Doustnie, w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. 


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

Dorośli: 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem, w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Zaleca się stosować przez okres co najmniej 3 miesięcy. Dzieci powyżej 7 roku życia: 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem, w trakcie posiłku.

Zaleca się stosować przez okres co najmniej 6 tygodni. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne dawkowanie preparatu.


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 7 roku życia. Nie powinien być stosowany przez osoby, u których nie stwierdzono wymienionych stanów chorobowych, zaburzeń stanu zdrowia lub nie ma wskazań lekarskich do jego stosowania.Ciąża i karmienie piersią. Brak danych dotyczących stosowania produktu przez kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Przechowywać w temperaturze do 25° C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. Nie należy stosować po upływie daty minimalnej trwałości podanej na boku opakowania i blistrze. Data minimalnej trwałości oznacza ostatni dzień danego miesiąca.


Waga

35,7 g netto


Producent

BIOTON
Starościńska 5
Warszawa


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.