Intractum Hippocastani Phytopharm, 2,34 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

Marka: HIPP
Dostępny
12,63

O produkcie: Intractum Hippocastani Phytopharm, 2,34 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

100007660

Opis

Intractum Hippocastani Phytopharm, 2,34 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml jest lekiem w postaci płynu doustnego. Substancję czynną leku stanowi etanolowy wyciąg ze świeżego, niedojrzałego owocu kasztanowca - Hippocastani fructus recentis intractum (1:1). Ekstrahent: etanol 96 % V/V.


Działanie

Intractum Hippocastani Phytopharm jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym tradycyjnie przeciw objawom niewydolności żylnej, obrzękom podudzi, stanom zapalnym i bolesności żylaków. Publikowane wyniki badań farmakologicznych wskazują na działanie przeciwprzesiękowe i przeciwobrzękowe zawartej w intrakcie escyny, tonizujące na napięcie naczyń żylnych, a także zmniejszające przepuszczalność naczyń.


Wskazania

Tradycyjnie w objawach przewlekłej niewydolności żylnej (jak obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd, bóle oraz “uczucie ciężkości nóg”).
Pomocniczo w żylakach.
Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Intractum Hippocastani Phytopharm:
- w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli wystąpi zapalenie skóry, zapalenie żył, zgrubienie pod skórą, silny ból, owrzodzenie, nagłe swędzenie jednej lub obu nóg, niewydolność serca lub nerek, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.


Stosowanie leku u dzieci

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. W żylakach możliwe jest stosowanie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie obserwowano wpływu wyciągu z nasion kasztanowca na jednoczesne przyjmowanie innych leków.


Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływu na płodność. Przed użyciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza. Należy pamiętać, że lek zawiera 52 - 62 % V/V etanolu.


Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować doustnie u dorosłych 3 razy dziennie po 2,5 ml leku w niewielkiej ilości płynu, najlepiej wody.

Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. W żylakach możliwe jest stosowanie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Czas stosowania:
Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują, należy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Intractum Hippocastani Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Intractum Hippocastani Phytopharm
Nie zanotowano przypadków przedawkowania leków zawierających wyciąg z owoców kasztanowca. Jest mało prawdopodobne aby przypadkowe przyjęcie zbyt dużej dawki leku spowodowało jakieś poważne problemy.

Pominięcie zastosowania leku Intractum Hippocastani Phytopharm
Należy przyjąć pominięta dawkę. Nie stosować dawki podwójnej.


Skutki uboczne

Jak wszystkie leki Intractum Hippocastani Phytopharm może powodować objawy niepożądane. Poniżej wymieniono wszystkie działania niepożądane, które wystąpiły w trakcie terapii lekami zawierającymi wyciąg z nasion kasztanowca, włączając te występujące przy stosowaniu wysokich dawek lub towarzyszące terapii przewlekłej. Klasyfikacja działań niepożądanych została podana wg częstości występowania:

Bardzo często (≥1/10 pacjentów)
Często (≤1/100)
Niezbyt często (≤1/1000)
Rzadko (≤1/10 000)
Bardzo rzadko (≤1/10 000 w tym pojedyncze przypadki)

Przy stosowaniu wewnętrznym w rzadkich przypadkach może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. Łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne mogą wystąpić rzadko.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy przerwać stosowanie leku.


Skład

Substancję czynną leku stanowi etanolowy wyciąg ze świeżego niedojrzałego owocu kasztanowca - Hippocastani fructus recentis intractum (1:1). Ekstrahent: etanol 96 % V/V.
Zawartość etanolu w produkcie leczniczym: 52 - 62 % V/V.


Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.