ITAMI 140 mg plaster leczniczy do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat, Diclofenacum natricum, 5 plastrów leczniczych

Dostępny

32,38
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002685

ITAMI to preparat w postaci plastra leczniczego zawierający diklofenak (140 mg). Jest przeznaczony do stosowania w miejscu występowania bólu i stanu zapalnego.
ITAMI wykazuje skuteczne działanie:
- przeciwbólowe
- przeciwzapalne
- przeciwobrzękowe

Dawkowanie

Zgodnie z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Skutki uboczne

Działania niepożądane można ograniczyć poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki leku przez najkrótszy możliwy okres (patrz punkt 4.2 ChPL). W przypadku, gdy po zastosowaniu plastra leczniczego wystąpi wysypka skórna, należy natychmiast przerwać leczenie. Pacjentów należy ostrzec, aby po zdjęciu plastra nie wystawiali się na działanie promieni słonecznych i naświetlanie w solarium tak, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w wyniku zastosowania plastra leczniczego z diklofenakiem. jeżeli jest on stosowany na duże powierzchnie ciała przez długi okres (należy zapoznać się z informacją dotyczącą ogólnoustrojowych postaci diklofenaku).
Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się na ulotce wewnątrz opakowania.

Działanie

ITAMI to preparat w postaci plastra leczniczego zawierający diklofenak (140 mg). Jest przeznaczony do stosowania w miejscu występowania bólu i stanu zapalnego.
ITAMI wykazuje skuteczne działanie:
- przeciwbólowe
- przeciwzapalne
- przeciwobrzękowe

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Producent

Fidi Farmaceutici S.p.A.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1 ChPL: u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne

Skład

1 plaster leczniczy zawiera: substancję czynną: 140 mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: metakrylanu butylu kopolimer zasadowy, akrylanów i octanu winylu kopolimer, makrogolu 12 stearynian, sorbitanu oleinian. Poliestrowa warstwa nośna. Papierowa mini silikonowa warstwa ochronna.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Wskazania

Leczenie krótkotrwałe (nie dłużej niż 7 dni). Miejscowe, krótkotrwałe i objawowe leczenie bólu u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat w przypadku ostrych nadwyrężeń, zwichnięć czy siniaków kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych.