Kalcikinon Forte, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety ze składnikami, które wspomagają dobry stan kości.

Dostępny
33,92

O produkcie: Kalcikinon Forte, suplement diety, 60 tabletek

100016052

Opis

Kalcikinon Forte to suplement diety zawierający składniki pomagające utrzymać zdrowe kości.

Właściwości

Kalcikinon Forte jest suplementem diety zawierającym składniki takie jak witamina D3, witamina K2 i wapń, wspomagające utrzymanie zdrowych i mocnych kości. Są one niezbędne dla utrzymania prawidłowej gęstości mineralnej i wytrzymałości kości. Witamina D3 reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową i pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Połączenie wapnia oraz witamin K2 i D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Niedobór wskazanych składników może stać się przyczyną zaburzeń mineralizacji kości oraz doprowadzić do osteoporozy. W przypadku wystąpienia choroby układu kostnego powstałe braki witamin i składników mineralnych pozwalają uzupełnić preparaty z wapniem, takie jak Kalcikinon Forte, których skład jest świetnie przemyślany i dopasowany.

Jak działa Kalcikinon Forte?

Kalcikinon Forte dostarcza organizmowi składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania takich jak witaminy D3 i K2 oraz wapń, których nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować. Pomaga zatem uzupełnić codzienną dietę we wskazane składniki. Witamina D3, witamina K2 i wapń wspomagają kondycję układu kostnego, wspierając zdrowie kości.

Jak stosować Kalcikinon Forte?

Zalecana porcja Kalcikinon Forte to 2 tabletki dziennie. Produkt powinno się przyjmować podczas posiłków.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Kalcikinon Forte?

Kalcikinon Forte nie powinno się stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem Kalcikinon Forte powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Tabela

Skład zalecanej dziennej porcji 2 tabletki (3,4 g) RWS*
Wapń 1000 mg 125%
Witamina K 100 µg 133%
Witamina D 50 µg/2000IU 1000%

*RWS - Referencyjne Wartości Spożycia

Skład

Składniki: węglan wapnia, substancja przeciwzbrylająca: celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, stabilizatory – sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana i poliwinylopirolidon, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, cholekalcyferol (witamina D), substancje przeciwzbrylające – kwasy tłuszczowe i dwutlenek krzemu, KINON™ (menachinon-7/ witamina K otrzymywana z soi przez fermentację).

Jak stosować

Stosować doustnie, podczas posiłków.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli 2 tabletki.

Przeznaczenie

Suplement diety przeznaczony dla dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu Kalcikinon Forte® skonsultować się z lekarzem.

Waga

Masa netto 102 g (60 tabletek).

Producent

Valents Sp. z o.o.,
ul. Krakowiaków 50,
02-255 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.