Kalcikinon, suplement diety, 60 tabletek

Suplement diety zawiera wapń i wit. K2 i D3, które wspomagają kości.

Dostępny
24,31

O produkcie: Kalcikinon, suplement diety, 60 tabletek

100012120

Opis

Suplement diety zawierający w składzie wapń, witaminę K2 oraz witaminę D3.

Właściwości

Kalcikinon jest suplementem diety pomagającym uzupełnić codzienną dietę w substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu takie jak witamina D3, witamina K2 i wapń. Witamina K razem z wapniem wspomagają utrzymanie zdrowych kości, natomiast witamina D zapewnia prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu w organizmie. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Kalcikinon dostarcza organizmowi wapnia, który warunkuje prawidłową budowę kości i zębów. Składnik ten zapewnia też właściwe funkcjonowanie układu mięśniowego i nerwowego oraz prawidłowy przebieg procesu krzepnięcia krwi. Jest też źródłem witaminy D3 odgrywającej kluczową rolę w prawidłowej pracy gospodarki wapniowo-fosforanowej. Preparat zawiera dodatkowo witaminę K2 wykazującą pozytywny wpływ na kości, szczególnie ich gęstość i wytrzymałość.

Niedobory witaminy D3 są dość powszechne i mogą prowadzić do rozwoju zaburzeń mineralizacji kości, osteoporozy oraz zaburzeń funkcjonowania układu immunologicznego. Negatywny wpływ na zdrowie ma również deficyt witaminy K2, który z kolei może stać się przyczyną zaburzeń mineralizacji kości i zwiększenia ich kruchości. W związku z tym w uzasadnionych przypadkach zaleca się uzupełnianie diety we wskazane składniki, a w przypadku wystąpienia choroby kości, sięgnięcie po preparaty z wapniem. Produkty tego typu dostarczają organizmowi składników umożliwiających mu prawidłowe działanie.

Jak działa Kalcikinon?

Zawarta w Kalcikinon witamina D3 wykazuje wielokierunkowe działanie na organizm, zapewniając mu prawidłowe funkcjonowanie. Przede wszystkim reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową i wpływa na proces mineralizacji kości. Zapewnia prawidłową pracę mięśni i funkcjonowanie układu odpornościowego. Z kolei występująca w składzie produktu witamina K2 może poprawić gęstość mineralną i wytrzymałość kości, a także zmniejszać ryzyko złamań.

Jak stosować Kalcikinon?

Zalecana dawka preparatu to 2 tabletki na dobę, które powinno się przyjmować podczas posiłków. Nie należy przekraczać wskazanej porcji produktu, ponieważ nie zwiększy to skuteczności jego działania, a może negatywny wpływ na zdrowie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Kalcikinon?

Kalcikinon nie powinien być stosowany w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Z czym nie łączyć Kalcikinon?

Brakuje danych dotyczących występowania interakcji suplementu diety Kalcikinon z innymi lekami.


Tabela

Składniki 1 tabletka % RWS*
Wapń 250 mg 31,25%
Witamina K2 37,5 µg 50%
Witamina D3 12,5 µg (500 j.m.) 250%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: węglan wapnia, substancja przeciwzbrylająca: celuloza mikrokrystaliczna, KINON (menachinon-7 – witamina K2), stabilizatory: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana i poliwinylopirolidon, substancje przeciwzbrylajace: roślinny stearynian magnezu i kwas stearynowy, cholekalcyferol (witamina D3), substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Doustnie, w czasie posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli 2 tabletki dziennie.

Ostrzeżenia

W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu Kalcikinon skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest odpowiedni do zastosowania jako jedyne źródło pożywienia. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Masa netto: 48 g netto

Producent

Valentis Polska Spółka z o.o, ul. Krakowiaków 50, 02-225 Warszawa, Polska

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.