Katarek Complete, zestaw na katar, aspirator do nosa katarek Plus + roztwór soli fizjologicznej NaCl 0,9 %

Marka: KATAREK

Aspirator do nosa od 1. dnia życia + ampułki z roztworem NaCl 0,9%.

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

Klienci kupili również

O produkcie: Katarek Complete, zestaw na katar, aspirator do nosa katarek Plus + roztwór soli fizjologicznej NaCl 0,9 %

100011614

Opis

Katarek Complete zestaw na Katar to kompleksowy zestaw na katar dla dzieci od 1 dnia życia.


Właściwości

Kompleksowy zestaw do walki z katarem przeznaczony dla dzieci już od 1. dnia życia. Katarek Complete oparty jest o metodę 3 kroków – rozrzedzanie, oczyszczanie, nawilżanie. To skuteczny i rekomendowany przez lekarzy sposób oczyszczania nosa u najmłodszych pacjentów. W praktycznym opakowaniu znajduje się aspirator, który po podłączeniu do odkurzacza pomaga usunąć nawet głęboko zalegającą wydzielinę. W komorze aspiratora umieszczony jest specjalny reduktor zapewniający bezpieczeństwo zabiegu nawet u noworodków.

Aspiratory do nosa takie jak Katarek Complete pozwalają odciągnąć katar poprzez jego zassanie. Przeznaczone są dla dzieci, które nie potrafią samodzielnie wydmuchać noska. W zestawie znajdują się dwie końcówki do nosa oraz szczoteczka do mycia komory i końcówek. Komplet zawiera ponadto 10 ampułek fizjologicznego roztworu soli NaCl 0,9%, które można wykorzystywać nie tylko do pielęgnacji noska, ale takżeinhalacji, zakrapiania uszu czy oczu oraz przemywania ran np. po skaleczeniu.

Jak działa Katarek Complete?

Katarek Complete działa na zasadzie trzech kroków. W pierwszej kolejności należy wkropić roztwór soli fizjologicznej, co ma na celu rozrzedzenie wydzieliny. Upłynnioną wydzielinę z nosa łatwiej jest odciągnąć. Po usunięciu śluzu zalecane jest ponowne użycie soli fizjologicznej, aby nawilżyć błonę śluzową nosa.

Jak stosować Katarek Complete?

Aspirator podłącz do odkurzacza o mocy od 800 do 1800W. Przygotuj jedną ampułkę soli fizjologicznej, następnie posadź dziecko sobie na kolana i odchyl mu lekko głowę do tyłu. Wpuść 1-2 krople płynu do każdej z dziurek nosa. Użyj aspiratora Katarek Plus do odciągnięcia rozrzedzonej wydzieliny. Każdą z dziurek powinno się oczyszczać przez ok. 5 sekund. Po zakończonej aspiracji jeszcze raz wpuść 1-2 krople płynu do każdej z dziurek nosa. Po zakończonym zabiegu aspirator rozmontuj i dokładnie umyj.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Katarek Complete?

Przed zastosowaniem produktu u dziecka chorego na hemofilię wskazana jest konsultacja z lekarzem. Używając produkt u więcej niż jednego malucha, po każdym zastosowaniu u jednego dziecka należy dokładnie go umyć, przed użyciem u drugiego. Korzystanie z czystego aspiratora pozwoli uniknąć przenoszenia ewentualnych infekcji.

Czy Katarek Complete jest bezpieczny dla dzieci?

Odciąganie wydzieliny z nosa przy pomocy aspiratora Katarek Complete jest bezpieczne. Warto jednak zachować umiar i nie przesadzać z częstotliwością aspiracji.


Skład

  • aspirator z rozkręcaną komorą
  • dwie końcówki z identyfikacją Ja&Ty
  • szczoteczka
  • 10 ampułek fizjologicznego roztworu soli NaCl 0,9%

Ostrzeżenia

Aspirator Katarek Plus
Chorzy na hemofilię powinni skonsultować się z lekarzem.W przypadku używania produktu u więcej niż jednego dziecka, zawsze używaj czystego aspiratora aby uniknąć możliwych infekcji.

Roztwór soli fizjologicznej
Do użytku jednorazowego i indywidualnego. Zawartość zużyć od razu po otwarciu. Po użyciu ampułkę należy wyrzucić.Nie używać tej samej ampułki do różnych zastosowań. Nie używać do iniekcji. Nie używać po upływie daty ważności. Nie używać w przypadku uszkodzenia ampułki. Chronić przed dziećmi. Po napoczęciu ampułki nie można wykorzystać jej zawartości powtórnie – środek nie zawiera substancji konserwujących, w związku z czym powtórne użycie mogłoby grozić podaniem środka zanieczyszczonego.


Dystrybutor

DUNA SP. Z O.O.

Producent

WYTWÓRCA SÓL FIZJOLOGICZNA:
Laboratoire UNITHEREspace Industriel Nord151, Rue André DurouchezCS 2802880084 AMIENS Cedex 2 FRANCJA

WYTWÓRCA KATAREK PLUS
Illes Csok es Tsa 1146 Budapest, Ajtosi Durer sor 37


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu