Katarek Plus, aspirator do nosa dla dzieci i niemowląt, 1 sztuka

Marka: KATAREK

Aspirator podłączany do odkurzacza, udrażnia nosy od 1 dnia życia.

Dostępny
46,99

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Katarek Plus, aspirator do nosa dla dzieci i niemowląt, 1 sztuka

100002806

Opis

Aspirator Katarek Plus to produkt podłączany do odkurzacza o mocy 800-1800W. Pozwala w skuteczny sposób na pozbycie się kataru. Dla dzieci od 1 dnia życia.


Właściwości

Katarek Plus to aspirator do nosa dla dzieci, który możesz podłączyć do odkurzacza w swoim domu. Dzięki temu aspirator może skuteczniej od swoich ustnych odpowiedników zasysać zalegające w nosku malucha wydzieliny. Co ważne, specjalna komora aspiratora redukuje jednostajną siłę ssącą odkurzacza, umożliwiając szybkie i bezpieczne usuwanie nawet najgęstszej wydzieliny. W ten sposób szybko i skutecznie przywraca dziecku możliwość swobodnego oddechu. Aspirator Katarek Plus zawiera dwie końcówki z identyfikacją Ja&Ty, które można używać u dwójki dzieci lub zamiennie u jednego dziecka. Komora aspiratora jest rozkręcana, co pozwala na jej łatwe czyszczenie za pomocą dołączonej do produktu szczoteczki.

Katarek Plus – jak używać?

Połącz komorę aspiratora i przekręć ją, aż poczujesz opór. Podłącz wąską końcówkę aspiratora. Stożkowy koniec Katarek Plus należy włożyć do rury ssącej odkurzacza. Bezpieczny zakres mocy odkurzacza powinien wynosić od 800 do 1800 W. Podczas korzystania z aspiratora miej niemowlę na rękach lub na kolanach. Przykładaj końcówkę aspiratora najpierw do jednego, a następnie do drugiego otworu nosowego dziecka i odciągaj katar przez 5-10 sekund. Po wyłączeniu odkurzacza zadbaj o jego oczyszczenie z odessanej wydzieliny przed ponownym użyciem aspiratora.

Kiedy stosować Katarek Plus?

Aspirator powinno się stosować zawsze, gdy dziecko ma zatkany nos. Żeby ułatwić zasysanie wydzieliny z dziurek nosowych, możesz wcześniej zakropić do nich 2-3 krople fizjologicznego roztwór soli. Pomoże to w rozrzedzeniu treści nagromadzonych w nosku. Po odciąganiu wydzieliny ponownie zakrop 2-3 krople roztworu do noska dziecka, ponieważ nawilżona śluzówka nosa jest odporniejsza na rozwój bakterii. W ten sposób maluch może szybciej pozbyć się infekcji górnych dróg oddechowych.

Katarek Plus – od jakiego wieku można stosować?

Bezpieczne korzystanie z aspiratora można rozpocząć już w pierwszych dniach życia dziecka, jeśli ma ono zatkany nos. Nie ma przeciwwskazań do korzystania z aspiratora w przypadku niemowląt. Wręcz przeciwnie, korzystanie z aspiratora ma szczególne znaczenie dla dzieci poniżej 1 roku życia, ponieważ oddychają one niemal wyłącznie przez nos. Jeżeli nosek jest niedrożny, znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie, przez co prowadzi na przykład do kłopotów ze snem lub braku apetytu.


Skład

  • aspirator z rozkręcaną komorą, podłączany do odkurzacza
  • dwie końcówki z identyfikacją Ja&Ty
  • szczoteczka

Dystrybutor

Duna Sp. z o.o.


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.