KenayAG, Biocurcumin BCM-95, ekstrakt z kurkumy, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety z kurkumą, wspomagającą zdrowie wątroby oraz kości.

Wielkość opakowania - kapsułki
Dostępny
60,56

O produkcie: KenayAG, Biocurcumin BCM-95, ekstrakt z kurkumy, suplement diety, 60 kapsułek

100016455

Opis

KenayAG Biocurcumin BCM-95 ekstrakt z kurkumy - suplement diety. 100% czysty ekstrakt z kurkumy standaryzowany na 95% kurkuminoidów. Kłącze kurkumy (Curcuma longa L.) wspomaga utrzymanie zdrowia wątroby, stawów i kości, a także wspiera funkcje układu immunologicznego

Właściwości

Najczęściej zadawane pytania o BCM-95

 • Jaka jest różnica między kurkumą, a kurkuminą?
  Kurkuma to kłącze zwane Curcuma Longa. Jego aktywne składniki to kurkuminoidy (głównie kurkumina, demethoxycurcuminoid i bis-demethoxycurcuminoid) oraz olejki eteryczne.
 • Czy BCM-95 jest badana na zawartość metali ciężkich?
  Każda partia BCM-95 jest badana przez laboratoria wewnętrzne i zewnętrzne na obecność metali ciężkich tj. ołów, arsen, kadm i rtęć. Wykorzystywany jest nowoczesny i najdokładniejszy sprzęt laboratoryjny "IC-PMS" zamiast typowej techniki Atomowej Spektrometrii Absorpcyjnej.
 • Czy BCM-95 posiada certyfikat organiczny?
  BCM-95 nie posiada certyfikatu organicznego, ale uprawa surowca spełnia standardy organiczne.
 • Czy BCM-95 jest modyfikowana genetycznie?
  Nie, BCM-95 nie jest modyfikowana genetycznie?
 • Czy BCM-95 zawiera alergeny?
  Nie, BCM-95 nie zawiera żadnych alergenów.
 • Jakie rozpuszczalniki są wykorzystywane do produkcji BMC-95?
  Do produkcji BCM-95 wykorzystuje się etanol lub octan etylu.
 • Czy BCM-95 zawiera szkodliwe rozpuszczalniki?
  BCM-95 nie zawiera żadnych szkodliwych rozpuszczalników tj. dwuchlorek etylenu (EDC), benzen, aceton ani alkohol izopropylowy.
 • Dlaczego inni producenci ekstraktów z kurkumy używają szkodliwych rozpuszczalników?
  Szkodliwe rozpuszczalniki, a dokładniej dwuchlorek etylenu (EDC) są wykorzystywane do produkcji ekstraktów, aby uzyskać lepszą wydajność i obniżyć koszty produktu końcowego. Kiedy takie rozpuszczalniki są użyte nie można ich już usunąć z produktu końcowego.
 • Dlaczego rozpuszczalniki są wykorzystywane do ekstrakcji i nie można ich usunąć z produktu końcowego?
  Kurkumina i kurkuminoidy nie są rozpuszczalne w wodzie. Dlatego należy używać rozpuszczalników, aby wyekstrahować je z kłącza kurkumy. Ekstrakt z kurkumy jest poddawany procesowi krystalizacji. Kurkuminoidy po wyekstrahowaniu z kurkumy mają formę kryształów. Podczas procesu krystalizacji, wszystkie rozpuszczalniki dostają się do tych kryształów. Producenci, którzy używają szkodliwych rozpuszczalników czasami to ukrywają, gdyż ich pozostałości trudno wykryć stosując konwencjonalne metody badań laboratoryjnych.
 • Jak są badane pozostałości rozpuszczalników w BCM-95?
  Najczęściej wykorzystywany do badania pozostałości rozpuszczalników jest tradycyjny test GC-MS. Jednak w przypadku kurkumy nie jest to odpowiednia forma badania, gdyż kurkuminoidy występują w postaci kryształków, w których są uwięzione rozpuszczalniki. Metoda GC-MS wprowadza w błąd co do obecności rozpuszczalników. Do badania pozostałości rozpuszczalników w BCM-95 wykorzystywany jest zaawansowany sprzęt laboratoryjny GC-Headspace. W metodzie tej kryształki są rozbijane, a uwięzione rozpuszczalniki są zbierane i badane. BCM-95 nie zawiera żadnych szkodliwych rozpuszczalników. Wszystkie partie ekstraktu odpowiadają wymogom Amerykańskiej Farmakopei (Wykazu Leków).
 • Czy BCM-95 należy przyjmować podczas posiłku?
  Zaleca się przyjmować BCM-95 podczas posiłku. Jednak nie będzie mieć niekorzystnego działania jeśli zostanie przyjęta bez posiłku.
 • Czy BCM-95 można przyjmować z innymi lekami?
  Aktualne badania nie potwierdzają, że kurkuma wchodzi w reakcję z innymi lekami. Skonsultuj się z lekarzem zanim zaczniesz przyjmować suplementy diety w tym BCM-95.
 • Jaka jest zalecana dawka BCM-95?
  Większość badań klinicznych wykorzystuje 500 mg BCM-95, dwa razy dziennie.
 • Czy BCM-95 może wywołać problemy żołądkowo-jelitowe?
  Osoby, które wcześniej nie przyjmowały kurkumy mogą początkowo mieć problemy żołądkowo-jelitowe. Jednak nie odnotowano zaburzeń żołądkowo-jelitowych po spożyciu BCM-95.

Tabela

składniki 2 kapsułki (porcja dzienna)
Ekstrakt z kłącza kurkumy /BCM-95®/ (Curcuma longa), w tym: 750 mg
kurkuminoidów: 95%. 712,5 mg
Zawiera lotny związek ar-turmeron -

Skład

Składniki: ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.) standaryzowany na zawartość kurkuminoidów: 95%, zawierający lotny związek ar-turmeron; kapsułka: hydroksypropylometyloceluloza.

Jak stosować

doustnie, podczas posiłku

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki aktywne preparatu.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. Należy prowadzić zdrowy tryb życia i prawidłowo się odżywiać. Osoby, które stosują leki przeciwzakrzepowe, powinny skonsultować z lekarzem możliwość spożywania niniejszego preparatu.


Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.


Waga

masa netto: 22,5 g

Producent

Arjuna Natural Extracts Ltd. Indie

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.