KenayAG, Nattokinaza NSK-SD 100mg, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety z nattokinazą, polecaną w profilaktyce chorób serca.

Wielkość opakowania - kapsułki
Dostępny
86,97

O produkcie: KenayAG, Nattokinaza NSK-SD 100mg, suplement diety, 60 kapsułek

100016476

Opis

Suplement diety Nattokinaza 100 mg NSK-SD zawiera enzym nattokinazę, który stosowany jest w profilaktyce wielu chorób układu krążenia, w tym zawałów serca, choroby miażdżycowej, oraz udarów.

Właściwości

Nattokinaza to suplement diety zawierający enzym nattokinazę pozyskaną z ekstraktu ze sfermentowanego nasienia soi. Sfermentowana soja (natto) tradycyjnie jest spożywana w Japonii. Pozyskuje się ją na drodze fermentacji soi z użyciem szczepu bakterii Bacillus subtilis. Wskazane bakterie, oddziałując na białko soi, przyczyniają się do powstania enzymu zwanego nattokinazą. Opakowanie zawiera 60 kapsułek. Rekomendowana dawka dzienna to 1 kapsułka, w związku z czym jedno opakowanie wystarcza na 2 miesiące stosowania.

Enzym nattokinaza wykazuje silne właściwości fibrynolityczne i trombolityczne, a więc działa przeciwzakrzepowo i rozrzedza krew. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi. Najważniejsze informacje o preparacie:

  • pozyskiwana na drodze fermentacji soi z użyciem bakterii natto nattokinaza jest enzymem proteazy składającym się z 275 aminokwasów,
  • firma JBSL jako pierwsza wyizolowała i wprowadziła na rynek nattokinazę – niezwykle cenny dla zdrowia człowieka enzym o wyjątkowych właściwościach,
  • został uznany przez JHFA (Japan Health and Nutrition Food Authorization) oraz JNKA (Japan Nattokinase Association) za oryginalną nattokinazę,
  • wykazuje najwyższą aktywność > 20 000 FU/gram,
  • znajduje się w ekologicznym szklanym opakowaniu,
  • produkt NON-GMO – z procesu produkcyjnego wyeliminowano wszystkie składniki mogące zawierać GMO.

Na uwagę zasługuje również fakt, że NSK-SD® jest zarejestrowaną marką.

W składzie suplementu diety Nattokinaza nie występuje witamina K, gdyż wchodzi ona w interakcje i wpływa na działanie antykoagulantów np. warfaryny. Z tej właśnie przyczyny witaminę K usunięto z Nattokinazy NSK-SD® z wykorzystaniem innowacyjnej, opatentowanej technologii. To sprawia, że osoby przyjmujące warfarynę lub inne leki przeciwzakrzepowe mogą bezpiecznie stosować Nattokinazę NSK-SD®.

Kiedy stosować Nattokinaza?

Suplement diety Nattokinaza polecany jest w ramach profilaktyki chorób układu krążenia takich jak zawał serca, choroba miażdżycowa, udar niedokrwienny mózgu, choroba niedokrwienna serca, zakrzepica żył, nadciśnienie, choroba miażdżycowa. Sprawdzi się także w zapobieganiu powstawania skrzepów w przebiegu chronicznego migotania przedsionków.

Jak długo można stosować Nattokinaza?

Producent nie podaje dokładnych zaleceń, przez jaki czas powinno się przyjmować preparat Nattokinaza. Wskazane jest odbycie konsultacji z lekarzem lub farmaceutą w tej sprawie, który przedstawi zagrożenia i korzyści wynikające z długotrwałego przyjmowania preparatu.

Czy stosowanie Nattokinaza w ciąży jest bezpieczne?

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.


Tabela

składnik zawartość
(1kapsułka)
Nattokinaza NSK-SD® 2000 FU/kaps.
(uzyskana z ekstraktu ze sfermentowanego nasienia soi)
100mg

Skład

Składniki: olej sojowy, kapsułka: żelatyna wieprzowa, sfermentowany ekstrakt z soi, kapsułka: gliceryna, barwnik: wosk pszczeli, substancja emulgująca: estry glicerolu i kwasów tłuszczowych, nośnik: lecytyna sojowa.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia: 1 kapsułki dziennie.

Ostrzeżenia

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Suplement diety przeznaczony jest dla osób dorosłych. Nie powinny go zażywać kobiety w ciąży i karmiące. Osoby zażywające leki powinny spożywać ten produkt wyłącznie pod kontrolą lekarza. Zażywanie suplementu diety zaleca się skonsultować z lekarzem w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi. Suplementu diety nie powinny zażywać osoby uczulone na soję.

Informacja alergiczna: produkt zawiera soję (Non-GMO).

Producent

KENAY A.GRZEGOREK I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA
Częstochowska 25
62-800 Kalisz

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.