KINON, 30 tabletek

Suplement diety zawiera wit. K2, która wspomaga utrzymanie zdrowych kości.

Dostępny
24,14

O produkcie: KINON, 30 tabletek

100002834

Opis

KINON jest suplementem diety zawierającym składniki wspomagające utrzymanie zdrowych kości.


Właściwości

Kinon to suplement diety w postaci tabletek, który zawiera witaminę K (menachinon-7). Występująca w składzie produktu witamina K pozyskiwana jest z natto – tradycyjnego japońskiego sfermentowanego produktu soi. Stanowi wsparcie w utrzymaniu właściwej mineralizacji kości. Bierze udział w procesie krzepnięcia krwi oraz karboksylacji białek we wszystkie tkankach. Wpływa ponadto na właściwą dystrybucję jonów wapnia oraz regulowanie syntezy i rozpadu tkanki kostnej. Tak szeroki wpływ witaminy K na organizm sprawia, że skutecznie chroni przed pojawieniem się objawów osteoporozy i utratą gęstości kości, a także rozwojem chorób układu sercowo-naczyniowego.

Zła dieta oraz stosowanie niektórych leków może doprowadzić do wystąpienia niedoboru witaminy K. Jej niedobór może stać się przyczyną wystąpienia zaburzeń mineralizacji kości i zwiększenia ich kruchości. Suplementacja witaminy K z preparatem Kinon może mieć pozytywny wpływ na poprawę gęstości mineralnej i wytrzymałości kości, a także zmniejszać ryzyko złamań. W pewnym stopniu zmniejsza również odkładanie się wapnia w ścianach naczyń krwionośnych.

Najważniejsze właściwości suplementu diety Kinon:

  • zawiera naturalną, pozyskiwaną z tradycyjnego produktu fermentacji soi witaminę K,
  • przeznaczony do stosowania celem suplementacji witaminy K,
  • witamina K jest łatwo przyswajalna przez organizm,
  • chroni przed objawami osteoporozy i utratą gęstości kości,
  • przeznaczony do stosowania wyłącznie przez osoby dorosłe.

Witamina K2 pozyskiwana ze składników pochodzenia naturalnego jako suplement diety jest znacznie bardziej efektywna w porównaniu z syntetyczną witaminą K1. Wszystko dlatego, że lepiej się wchłania w organizmie, cechuje się wyższą przyswajalnością i osiąga wyższy poziom we krwi.

Jak stosować Kinon?

Zalecana porcja to 1 tabletka na dobę. Tabletki z witaminą K2 należy przyjmować podczas posiłku zawierającego tłuszcz.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Kinon?

Nie można stosować preparatu Kinon w razie uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Z czym nie łączyć Kinon?

W razie chęci jednoczesnego stosowania Kinon z lekami przeciwzakrzepowymi (np. warfaryną), przed rozpoczęciem jego przyjmowania należy zasięgnąć porady lekarza.

Czy Kinon jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Brakuje danych dotyczących bezpieczeństwa przyjmowania preparatu przez kobiety w ciąży. W związku z tym w przypadku chęci stosowania go w trakcie ciąży wskazana jest konsultacja lekarska.


Tabela

Składnik 1 tabletka % RWS*
Witamina K 75 µg 100%

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: emulgator – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wiążące – fosforan wapnia, Kinon™ (menachinon-7/ witamina K otrzymywana z soi przez fermentację), stabilizator – sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancje przeciwzbrylające – roślinny stearynian magnezu, talk i dwutlenek krzemu.


Jak stosować

1 tabletka doustnie podczas posiłku.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

12 g netto


Dystrybutor

Valentis Polska Spółka z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa

Producent

Valentis AG

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.