Klimaktobon, suplement diety, 60 kapsułek

Marka: BONIMED

Suplement diety przeznaczony dla kobiet zawiera kłącze pluskawicy.

Dostępny
32,69

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Klimaktobon, suplement diety, 60 kapsułek

100008357

Opis

Klimaktobon – łagodzi objawy menopauzy

Właściwości

Klimaktobon to suplement diety przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy do stosowania celem uzupełnienia codziennej diety w składniki, które pomagają łagodzić objawy z nią związane. W przebiegu menopauzy może pojawić się wiele nieprzyjemnych objawów, a wśród nich m.in. uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zwiększona pobudliwość i nerwowość, zmiany nastroju, trudności w koncentracji czy problemy ze snem i wiele innych. Dzięki zawartości szyszek chmielu oraz ekstraktu z kłącza pluskwicy groniastej preparat łagodzi niektóre objawy menopauzy, w tym zwłaszcza nadmierne pocenie się, uderzenia gorąca, niepokój oraz zwiększoną drażliwość.

Menopauza jest naturalnym procesem zachodzącym w życiu każdej kobiety, który w większości przypadków nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Objawy z nią związane mogą jednak obniżać jakość życia i utrudniać normalne funkcjonowanie, dlatego chcąc je złagodzić, można zastosować tabletki na objawy menopauzy, które wykazują takie właściwości.

Jak działa Klimaktobon?

Preparat uzupełnia codzienną dietę w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety w okresie klimakterium. Pomaga łagodzić niektóre objawy związane z menopauzą takie jak napady gorąca, nadmierne pocenie się, niepokój oraz drażliwość.

Jak stosować Klimaktobon?

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu to 2 kapsułki. Nie powinno się przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia, bo nie zwiększy to skuteczności produktu, a może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Klimaktobon?

Preparat Klimaktobon nie powinien być stosowany w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik. Po przyjęciu produktu może wystąpić uczucie znużenia, efektem ubocznym jest też spowolniona szybkość reakcji, co może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, dlatego zaleca się zachować ostrożność i nie prowadzić pojazdów przez przynajmniej 2 godziny po zastosowaniu. W razie pojawienia się niepożądanych objawów wskazujących na uszkodzenie wątroby takich jak zżółknięcie skóry i oczu, ostry ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, ciemna barwa moczu, utrata apetytu i zmęczenie należy natychmiast zaprzestać dalszego przyjmowania preparatu i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Z czym nie łączyć Klimaktobon?

Preparat może nasilać działanie leków uspokajających oraz obniżających ciśnienie krwi. W przypadku stosowania hormonalnej terapii zastępczej i chęci włączenia kuracji Klimaktobon należy skonsultować się z lekarzem.


Tabela

1 tabletka zawiera:Ekstrakt z kłącza pluskiwcy groniastej (7 mg), sproszkowane szyszki chmielu (122 mg).

Skład

maltodekstryna,Szyszki chmielu, żelatyna,  substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych*, dwutlenek krzemu), Ekstrakt z kłacza pluskiwcy groniastej.

Dzienne spożycie

Spożywać 2 razy dziennie 1 kapsułkę. Aby wyeliminować możliwą senność po przyjęciu Klimaktobonu można podawać bezpośrednio przed snem 2 kapsułki

Przeznaczenie

Spożywać 2 razy dziennie 1 kapsułkę. Aby wyeliminować możliwą senność po przyjęciu Klimaktobonu można podawać bezpośrednio przed snem 2 kapsułki.

Ostrzeżenia

Nie stosować u osób uczulonych na składniki produktu. Nie zaleca się suplementacji preparatem w  okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci.

Zdrowy styl życia, w tym zrównoważony sposób żywienia stanowią podstawę w zachowaniu dobrego stanu zdrowia.


Producent

BONIMED

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.