Koenzym Q10 + witamina E, suplement diety, kapsułka miękka, 120 sztuk

Dostępny
29,99

O produkcie

100021276

Koenzym Q10 + witamina E to preparat zawierający wysokiej jakości naturalny koenzym Q10 pozyskany w procesie fermentacji oraz witaminę E.

Właściwości

Koenzym Q10 + witamina E to preparat zawierający wysokiej jakości naturalny koenzym Q10 pozyskany w procesie fermentacji oraz witaminę E, która posiada właściwości antyoksydacyjne – dzięki czemu pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Wysoka zawartość koenzymu Q10 w preparacie oraz wysoka przyswajalność pozwalają skutecznie uzupełnić jego niedobory. Ludzki organizm jest w stanie sam produkować koenzym Q10 ale tylko do pewnego momentu. Q10 znajduje się we wszystkich komórkach ludzkiego ciała, występuje w dużej ilości w sercu, wątrobie i płucach.
Poziom koenzymu Q10 we krwi i tkankach zaczyna się samoistnie zmniejszać:
  • wraz z wiekiem – mniej więcej po ukończeniu 30 roku życia, dlatego istotne staje się jego uzupełnianie,
  • podczas przyjmowania statyn (leków obniżających stężenie cholesterolu),
  • wpływ na jego obniżenie mają również niewłaściwa dieta, nadmierne i częste odchudzanie czy też nadużywanie alkoholu i leków.

Koenzym Q10 oraz witamina E są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego w preparacie zastosowano kapsułkę olejową w celu zwiększenia i ułatwienia wchłaniania

Tabela

Skład zalecanej porcji do spożycia Zawartość
1 kapsułce
Zawartość
2 kapsułkach
Koenzym Q10 30 mg 60 mg
Witamina E 5 mg a-TE*
(41,7%**)
10 mg a-TE*
(83,4%**)

* ekwiwalent alfa-tokoferolu
**%RWS referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: olej roślinny: całkowicie rafinowany olej sojowy, żelatyna, koenzym Q10 (ubichinon), glicerol – substancja utrzymująca wilgoć, witamina E (octan DL-alfa tokoferylu), emulgator – krzemionka koloidalna, barwniki – tlenki i wodorotlenki żelaza, barwnik – dwutlenek tytanu.

Jak stosować

Zażywać w trakcie posiłku.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia: dorośli 1-2 kapsułki dziennie.

Ostrzeżenia

Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Zawartość netto: 120 kapsułek.

Producent

Xenico Pharma
Aleksandra Ostrowskiego 13b,
53-238 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.