Koper włoski fix produkt leczniczy, 30 saszetek

Dostępny
7,62

O produkcie: Koper włoski fix produkt leczniczy, 30 saszetek

100006370

Opis

Preparat stosowany w zaburzeniach trawienia, kurczowych dolegliwościach żołądka i jelit, uczuciu pełności, wzdęciach, nieżycie dróg oddechowych.

Działanie

Preparat w postaci ziół do zaparzenia, posiada działanie rozkurczowe i wiatropędne w przewodzie pokarmowym oraz wykrztuśne.

Przeciwwskazania

Uczulenie na koper włoski lub inne rośliny z rodziny blaszkowatych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować systematycznie dłużej niż 2 tygodnie.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 4 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach które pacjent przyjmuje, przyjmował lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie


Dawkowanie 1 saszetkę kopru włoskiego zalać 250 ml (około 1 szklanką) wrzącej wody, naparzać po przykryciem przez około15 minut. Pić zawsze świeżo przygotowany napar. 


W leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, dolegliwości skurczowych związanych z menstruacją, jako środek wykrztuśny w kaszlu związanym z przeziębieniem Dorośli: pić 3 razy na dobę po 1 szklance naparu.  W leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych nie stosować dłużej niż przez dwa tygodnie. 

W leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych:

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: pić 3 razy na dobę po 1 szklance naparu. Nie stosować dłużej niż przez dwa tygodnie.  

Dzieci w wieku od 4 do 12 lat: pić 3 razy na dobę po ½ szklanki naparu w przypadku wystąpienia łagodnych, przemijających objawów.  Nie stosować dłużej niż przez jeden tydzień.Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 4 lat.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna skóry (kontaktowe zapalenie skóry) lub układu oddechowego. W przypadku wystąpienia takiego typu reakcji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Skład

1 saszetka zawiera 2,0 g owocu kopru włoskiego.

Producent

"Herbapol-Lublin" S.A.

Dystrybutor

"Herbapol-Lublin" S.A.
Diamentowa 25
20-471 Lublin

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.