Samoopalacze

  (5)
Sortuj według
  Samoopalacze

  Samoopalacze

  Najlepszy samoopalacz − na co zwrócić uwagę?


  Długotrwałe przebywanie na słońcu zagraża zdrowiu, a czasami nawet życiu. Istnieje jednak rozwiązanie pozwalające na zbrązowienie skóry bez konieczności jej ekspozycji na promieniowanie słoneczne UVA i UVB. Są to oczywiście samoopalacze.


  Główną zaletą samoopalaczy i kremów brązujących jest to, że możesz stosować je przez cały rok. Bez względu na aurę za oknem możesz więc cieszyć się piękną opalenizną. Co więcej, jeżeli właściwie rozprowadzisz samoopalacz po całym ciele, nie musisz martwić się o białe ślady po ramiączkach od kostiumu. Możesz nim także pokryć części ciała, które zwykle zakrywasz podczas opalania.


  Na co zwrócić uwagę wybierając samoopalacz? Przede wszystkim na staraj się dobrać odcień kremu brązującego do swojej karnacji. Chodzi tu nie tylko o stopień ciemności, ale także o odcień samoopalacza. Pamiętaj też, że samoopalacze do nóg to nie to samo co samoopalacz do twarzy. Niektóre kremy brązujące do ciała zawierają olejki natłuszczające, które mogą zatykać pory skóry twarzy. Krem brązujący do twarzy zazwyczaj ma inną, nieco lżejszą formułę.


  Balsam brązujący − jaki wybrać?


  Samoopalacze mogą mieć bardzo wiele rodzajów. Podstawowy podział to różnicowanie ze względu na płeć. Dostępne są samoopalacze dla mężczyzn i samoopalacze dla kobiet, jednak najczęściej spotykane są produkty unisex.


  Najważniejsza klasyfikacja zakłada jednak to, w jaki sposób produkt aplikowany jest na ciało. Samoopalacze mogą występować w tradycyjnej formie kremu, który wcieramy w ciało za pomocą dłoni lub specjalistycznych rękawic. Niewprawione osoby mogą mieć jednak problem z nierównomiernym rozłożeniem produktu, dlatego początkowo warto zwracać uwagę na samoopalacze bez smug lub samoopalacze do jasnej karnacji, których pigment nie jest tak silny.


  Inny rodzaj to samoopalacz w sprayu, którymi spryskuje się ciało i delikatnie rozprowadza preparat po jego powierzchni. Coraz większą popularność zdobywają również samoopalacze w piance, konsystencją przypominające produkty do golenia. Po rozprowadzeniu na ciele zmieniają kolor i barwią skórę na pożądany odcień.


  Dobry balsam brązujący − jak działa?


  Pod wpływem działania kremu brązującego skóra nabiera pięknego, złoto-brązowego koloru. Jak to się dzieje? Kosmetyki brązujące zwierają w sobie substancje chemiczne, które zmieniają kolor naskórka. Częstym składnikiem występującym w samoopalaczach jest DHA (dihydroksyaceton), który wchodzi w reakcję z aminokwasami skóry i barwi je na brązowo.


  Samoopalacze i balsamy brązujące często są ze sobą utożsamiane, ale nie zawsze działają tak samo. Z reguły samoopalacze działają bardzo szybko i dają mocny efekt opalenizny. Niektóre balsamy brązujące zawierają mniej DHA (lub nie zawierają go w ogóle), przez co ich działanie jest wolniejsze, a sztuczna opalenizna nie jest tak widoczna. Przy takich balsamach możesz zauważyć efekt muśnięcia słońcem.


  Istnieją także na rynku kremy brązujące, które oparte są o działanie naturalnych składników. Niektóre kosmetyki zwierają w sobie np. wyciąg z orzecha włoskiego czy bursztyn.


  Efekt samoopalacza utrzymuje się do kilku dni. Dlatego, jeżeli chcesz utrzymać efekt opalonej skóry, nakładaj samoopalacz min. co tydzień. Balsamy brązujące, ze względu na swój słabszy efekt działania możesz nakładać nawet kilka razy w tygodniu. W razie nierównego rozprowadzenia samoopalacza możesz za pomocą peelingu lub wody utlenionej.