LaciBios Femina, żel do higieny intymnej, 30 ml

  • Żel przeznaczony do higieny intymnej, na podrażnienia błon śluzowych.
Dostępny
15,60

O produkcie: LaciBios Femina, żel do higieny intymnej, 30 ml

100008911

Opis

Skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych, wspomaga powrót do zdrowia w przypadku dolegliwości dróg rodnych oraz hamuje rozwój patogennej flory, zmniejszając ryzyko przykrych dolegliwości. Daje niezwykłe uczucie świeżości i czystości.

Właściwości

LaciBios Femina to żel przeznaczony do codziennej pielęgnacji okolic intymnych. Może być również używany w ramach uzupełnienia postępowania w przypadku terapii infekcji układu moczowo-płciowego. Dzięki zawartości składników aktywnych takich jak kwas mlekowy, gliceryna, heksamidyna, wyciąg z nagietka, allantoina czy d-panthenol skutecznie łagodzi podrażnienia błon śluzowych. Wspomaga powrót do zdrowia w przypadku infekcji pochwy oraz hamuje rozwój patogennej flory, zapobiegając tym samym nawrotom przykrych dolegliwości. Pozostawia przyjemne uczucie świeżości i czystości.

Najważniejsze właściwości żelu:

  • zawiera substancje aktywne o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwpierwotniakowych, dzięki którym zmniejsza ryzyko infekcji,
  • zapewnia optymalne pH 4,5 dla skóry okolic intymnych,
  • przyspiesza regenerację i gojenie uszkodzonego naskórka,
  • łagodzi podrażnienia, zmniejsza uczucie swędzenia i pieczenia,
  • wspiera w walce z dolegliwościami w przypadku infekcji układu moczowo-płciowego,
  • nie pozostawia lepkiego filmu na skórze i nie brudzi bielizny.

Żele do higieny intymnej, w przeciwieństwie do zwykłych środków myjących, nie powodują podrażnień i nie zaburzają naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Substancje aktywne występujące w składzie LaciBios Femina wykazują działanie bakteriostatyczne. Nawilżają skórę i wspierają jej regenerację. Kwas mlekowy zapewnia kwaśne pH, tworząc na skórze barierę ochronną zabezpieczającą przed rozwojem bakterii. Allantoina łagodzi, koi, wspiera regenerację skóry i skraca czas gojenia. Heksamidynie przypisuje się właściwości grzybo- i bakteriobójcze. Gliceryna zmiękcza i wygładza skórę. D-panthenol nawilża i wspiera regenerację naskórka, wykazuje też działanie wygładzające. Ekstrakt z nagietka łagodzi podrażnienia i zapobiega ich powstawaniu.

Jak działa LaciBios Femina?

Żel LaciBios Femina stosowany w codziennej pielęgnacji miejsc intymnych łagodzi podrażnienia i uciążliwe objawy takie jak swędzenie i pieczenie. Ogranicza ryzyko infekcji i zapobiega nawrotom po zakończonym leczeniu.

Jak stosować LaciBios Femina?

Żel LaciBios Femina przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Po każdym myciu nanieść niewielką ilość produktu na umytą i osuszoną skórę okolic intymnych, następnie rozsmarować. Żelu nie powinno się spłukiwać, lecz pozostawić do całkowitego wchłonięcia.

Czy LaciBios Femina jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Żel LaciBios Femina jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Może być również w okresie połogu i podczas karmienia piersią.


Skład INCI

Aqua, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol (and) Hexamidine Diisethionate, Calendula Officinalis Flower Extract, Panthenol, Chlorhexidine Digluconate, Lactic Acid, Allantoin

Przeznaczenie

LaciBios femina żel do pielęgnacji skóry okolic intymnych stosuj zawsze:

  • w celu łagodzenia podrażnień okolic intymnych
  • w sytuacjach nadmiernej suchości okolic intymnych wywołanych czynnikami różnego pochodzenia

Pojemność

30 ml

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 0C), w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed działaniem słońca.

Producent

Exeltis

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.