LaciBios

LaciBios to marka należąca do firmy Exeltis Poland Sp. z o.o. Zajmuje się produkcją preparatów do higieny intymnej oraz suplementów diety dla kobiet. Marka ma na swoim koncie liczne nagrody. Jej celem jest tworzenie nowych alternatyw w różnych obszarach terapeutycznych.

Sortuj według

  Suplementy diety i żele do higieny intymnej LaciBios

  LaciBios produkuje probiotyki ginekologiczne dla kobiet. To preparaty zawierające ponad 5 miliardów bakterii probiotycznych dwóch szczepów Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC-14. Preparaty tej marki pomagają uzupełnić prawidłową florę bakteryjną układu moczowo-płciowego. Są polecane osobom, które nie spożywają odpowiedniej ilości bakterii kwasu mlekowego. Mogą być przyjmowane przez kobiety w ciąży, w trakcie połogu oraz podczas podróży i przy częstym korzystaniu z basenów lub jacuzzi. To preparaty do stosowania w trakcie i po menstruacji.

  LaciBios oferuje również żele do higieny intymnej. To produkty, które pomagają złagodzić podrażnienia błon śluzowych, a także uchronić wrażliwe elementy ciała przed rozwojem patogennej flory. Mogą być wykorzystywane również w stanach nadmiernej suchości okolic intymnych. Pomagają uchronić się przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Przykładem takiego produktu jest żel do higieny intymnej pH 3,5 LaciBios Femina Protecta.

  Wyroby LaciBios mają rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Preparaty te są bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Najpopularniejszym produktem marki jest LaciBios Femina. Preparat zdobył nagrodę Grand Prix Farmacji 2018. Jest dostępny pod postacią kapsułek.

  Produkty LaciBios o przemyślanych składach

  Marka LaciBios stworzyła też specjalną serię produktów dla kobiet w ciąży LaciBios Femina Pregna. Służą one do codziennej higieny miejsc intymnych. Zawierają naturalne składniki, które pomagają odświeżyć skórę i uchronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wśród nich można wyróżnić np. kwas mlekowy. Substancja ta ma kwaśne pH, dzięki czemu wspiera tworzenie naturalnej bariery ochronnej.

  Niektóre preparaty LaciBios dostępne w Dr. Max wzbogacono także wyciągami z takich roślin, jak nagietek czy dąb. Zawierają również glicerynę, która pomaga uchronić skórę przed nadmierną utratą wody, a także betainę, d-pantenol, allantoinę i detergenty cukrowe. Ceny kosmetyków LaciBios różnią się w zależności od ich składu oraz pojemności opakowania.