Lactacyd Femina, chusteczki do higieny intymnej, 15 sztuk

Chusteczki do higieny intymnej zawierające naturalny kwas L-mlekowy.

Dostępny
11,49

Alternatywa od Dr. Maxa

Chusteczki nawilżane odświeżające i nawilżające delikatne okolice intymne.

O produkcie: Lactacyd Femina, chusteczki do higieny intymnej, 15 sztuk

100003081

Opis

Chusteczki do higieny intymnej Lactacyd Femina zawierają naturalny kwas L-mlekowy, który pomaga utrzymać równowagę flory bakteryjnej okolic intymnych oraz alantoinę, znaną ze swoich właściwości kojących. Wzbogacone o kojącą alantoinę.

Właściwości

Lactacyd Femina to preparat kosmetyczny w formie chusteczek przeznaczony do higieny intymnej dla kobiet. W składzie produktu znajduje się kwas mlekowy, który wspomaga zachowanie właściwego pH okolic zewnętrznych narządów płciowych, dzięki czemu możliwe jest zachowanie równowagi mikroflory bakteryjnej. Stosowanie chusteczek do higieny intymnej ogranicza rozwój chorobotwórczych mikroorganizmów. Skuteczność działania chusteczek zapewnia też zawarta w nich alantoina, która wykazuje właściwości kojące. Najważniejsze właściwości chusteczek do higieny intymnej dla kobiet Lactacyd Femina to:

  • zapewniają wysoki poziom ochrony, higieny i świeżości w każdej sytuacji,
  • odpowiednie dla kobiet w każdym wieku,
  • wygodne i praktyczne w użyciu,
  • nie zawierają mydła,
  • w 100% biodegradowalne,
  • testowane dermatologicznie i ginekologicznie,
  • hipoalergiczne.

Po chusteczki Lactacyd Femina warto sięgnąć przede wszystkim wtedy, gdy ze względu na ograniczony dostęp do wody i preparatów typu mydło czy żel trudno zachować odpowiedni poziom higieny intymnej. W przypadku niedostatecznej higieny zdecydowanie wzrasta ryzyko rozwoju infekcji, czego pozwala uniknąć właśnie stosowanie chusteczek.

Kiedy stosować Lactacyd Femina?

Chusteczki Lactacyd Femina mogą być tak naprawdę stosowane w każdej sytuacji, gdy trzeba przeprowadzić zabiegi z zakresu higieny intymnej. Można ich używać w szczególnych okresach w życiu, np. w czasie miesiączki lub menopauzy. W chusteczki do pielęgnacji obszarów intymnych powinny zaopatrzyć się także kobiety zmagające się z różnymi przykrymi dolegliwościami takimi jak choćby upławy czy zaburzenia flory bakteryjnej.

Jak działa Lactacyd Femina?

Chusteczki do higieny okolic intymnych Lactacyd Femina wspomagają zachowanie optymalnego pH i zapewniają przyjemne uczucie świeżości.

Czy stosowanie Lactacyd Femina w ciąży jest bezpieczne?

Chusteczki do higieny intymnej Lactacyd Femina mogą być bezpiecznie stosowane przez kobiety w czasie ciąży. W razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie warto zasięgnąć porady lekarza.


Skład INCI

Aqua, Inulin, Alpha-glucan Oligosaccharide, Triethyl Citrate, Allantoin, Lactic Acid, Citric Acid, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide.

Jak stosować

Tylko do użytku zewnętrznego.

Przeznaczenie

Codzienna higiena intymna.

Pojemność

15 sztuk

Uwagi

- Hipoalergiczne.
- Testowane ginekologicznie.
- 100 % biodegradowalne.

Seria

Lactacyd

Dystrybutor

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
Niepodległości 18
02-653 Warszawa

Producent

Omega Pharma International NV

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.