Lagosa, 25 tabletek

Dostępny
12,39
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100008789

Działanie

Lagosa jest lekiem chroniącym wątrobę przed działaniem związków toksycznych, pobudza jej zdolność regeneracyjną, utrudnia przenikanie czynników hepatotoksycznych do wnętrz komórek wątroby, stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych.

Wskazania

Stany po uszkodzeniach wątroby spowodowanych działaniem związków toksycznych; jako leczenie wspomagające w przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na substancje czynne lub pomocnicze zawarte w produkcie.
Lek zawiera laktozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancje niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia
piersią.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka drażowana 2 razy na dobę. Tabletki powinny być przyjmowane z odpowiednią ilością płynu.

Skutki uboczne

Sporadycznie występuje lekkie działanie przeczyszczające.

Skład

Substancją czynną jest 240,0 mg suchego ekstraktu z ostropestu plamistego (Frukt. Cardui mariae) odpowiadającego 150 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę. Substancje pomocnicze:laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowatyp A, Powidon K 30, talk, magnezu stearynian, długołańcuchowe glicerydy częściowe, szelak, sacharoza, wapnia węglan, guma akacjowa suszona rozpyłowo, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, Makrogol6000, glicerol 85%, Polisorbat 80, wosk Montana glikolowy. Nie zawiera glutenu. Zawiera laktozę.

Producent

Worwag Pharma GmbH & Co. KG

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.