Lansinoh Lanolina HPA, maść na brodawki sutkowe i popękaną skórę, 40 ml

Maść z lanoliną na brodawki sutkowe i popękaną skórę brodawek piersi.

Dostępny
55,06

O produkcie: Lansinoh Lanolina HPA, maść na brodawki sutkowe i popękaną skórę, 40 ml

100011020

Opis

Lanolina Lansinoh HPA jest w 100% hypoalergiczna, uzyskiwana przy udziale unikalnego procesu rafinacji. Lanolina Lansinoh HPA jest jedynym produktem lanolinowym, który uzyskał Pieczęć Uznania Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Właściwości

  • Bez dodatku BPA i BPS.
  • Pomaga łagodzić ból, chroni przed pękaniem i podrażnieniem brodawek piersi.
  • W 100% naturalna.
  • Najczystsza lanolina na świecie.
  • Bez dodatków, konserwantów i sztucznych barwników.
  • Bezpieczna dla dziecka i hypoalergiczna.
  • Nie musi być usuwana przed karmieniem piersią.
  • Bez dodatku parabenów.
  • Bezzapachowa, bezbarwna, bezsmakowa – najlepiej tolerowany przez niemowlę preparat tego typu.

Lanolina jest naturalną substancją uzyskiwaną podczas oczyszczania wełny owczej. Chroni skórę i sierść zwierząt przed działaniem czynników zewnętrznych. Jej skład przypomina zawartość warstwy lipidowej ludzkiego naskórka. Substancja wykazuje ochronne, oczyszczające i łagodzące właściwości. Lansinoh Lanolina HPA wiąże cząsteczki wody w skórze i w ten sposób przeciwdziała pękaniu brodawek. Produkt wspiera gojenie się uszkodzonej skóry piersi i sutków. Pomaga złagodzić podrażnienia i ból. Tworzy na skórze film chroniący przed ponownym pękaniem brodawek.

Czy po nałożeniu maści Lansinoh Lanolina można karmić?

Tak, maść na brodawki sutkowe i popękaną skórę Lansinoh Lanolina HPA jest naturalna i bezpieczna dla dziecka. Nie trzeba usuwać jej ze skóry przed karmieniem. Produkt został poddany wielu procesom oczyszczania i rygorystycznym testom. Dzięki temu Lanolina HPA pozostaje jedną z najczystszych i najbezpieczniejszych lanolin dostępnych na rynku. Produkt do pielęgnacji brodawek sutkowych i skóry piersi jest bezzapachowy i bezsmakowy. Nie będzie przeszkadzać dziecku w pobieraniu pokarmu ani powodować dyskomfortu zniechęcającego do jedzenia.

Lansinoh Lanolina – jaki ma skład?

Lansinoh Lanolina HPA to 100 % czystej lanoliny. Naturalna substancja otrzymana w procesie oczyszczania wełny owczej łagodzi podrażnienia skórne, a także zapobiega pękaniu i podrażnieniu brodawek sutkowych. Produkt nie zawiera alkoholu. Jego skład jest ponadto wolny od konserwantów, przeciwutleniaczy i innych dodatków.

Lansinoh Lanolina – jak stosować?

Przed użyciem produktu należy dokładnie umyć ręce. Ilość produktu wielkości ziarnka grochu trzeba zmiękczyć między palcami. Maść nakłada się na całą okolicę brodawki. Lanolina HPA może być stosowana po każdym karmieniu albo w razie potrzeby. Aby chronić wrażliwe i podrażnione sutki, warto nakładać ją na ciało przed wzięciem prysznica. Ze stosowania lanoliny nie trzeba rezygnować po zakończeniu karmienia piersią. Produkt może być aplikowany na popękane pięty, skórki przy paznokciach, otarcia i przesuszone usta. Producent zastrzega jednak, że zastosowania inne niż pielęgnacja brodawek nie zostały sprawdzone w ramach badań.


Skład INCI

100% Lanoliny Lansinoh HPA

Jak stosować

Nakładaj lanolinę po każdym karmieniu piersią lub częściej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Osusz piersi suchym ręcznikiem. Czystymi dłońmi wyciśnij ilość lanoliny wielkości ziarnka grochu i rozgrzej ją w palcach, następnie rozprowadź po całej powierzchni brodawki. Jeśli zajdzie taka potrzeba nałóż kolejną, niewielką warstwę lanoliny na jednorazową wkładkę laktacyjną.

Nie musi być usuwana przed rozpoczęciem karmienia


Przeznaczenie

Pomaga chronić i leczyć podrażnienia brodawek piersi.

Pojemność

40 ml netto

Producent

Lansinoh Laboratories Inc.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.