Laurosept Q73, olejek laurowy, 100 ml

Suplement diety zawiera olejek laurowy, który działa przeciwbólowo.

Dostępny
70,97

O produkcie: Laurosept Q73, olejek laurowy, 100 ml

100011621

Opis

Laurosept Q73 to suplement diety zawierający olejek laurowy (z liście wawrzynu szlachetnego Laurus nobilis L.)

Właściwości

Laurosept Q73 – suplement diety – to olejek laurowy (z liście wawrzynu szlachetnego Laurus nobilis L.) oryginalna formuła z olejkiem kurkumowym, wytwarzany tradycyjną metodą destylacji parą wodną. Spożywanie olejku laurowego w połączeniu z olejkiem kurkumowym w postaci płynnej, a nie w postaci kapsułek czy tabletek, jest bardziej korzystne, gdyż wchłanianie jego aktywnych substancji zaczyna się już w ustach. Olejki laurowy i kurkumowy to olejki eteryczne, dzięki czemu dodatkowo uzyskujemy naturalny efekt inhalacji.

Olejek laurowy ma właściwości:

 • dezynfekujące,
 • przeciwnowotworowe,
 • przeciwzapalne,
 • rozkurczowe,
 • przeciwdrgawkowe,
 • przeciwbólowe,
 • oczyszczające,
 • przeciwbakteryjne,

Z kolei olejek kurkumowy ma wyjątkowe właściwości przeciwzapalne dzięki obecności kurkuminy, a także innych substancji (takich jak ar-, α- i β-turmeron, β- caryophyllen, eucaliptol). Działa również:

 • normalizująco na poziom cukru,
 • antyseptycznie,
 • wykrztuśnie,
 • przeciwastmatycznie,
 • uspokajająco,
 • przeciwdrgawkowo,
 • ochronnie na układ nerwowy.

Na co jest dobry Laurosept Q73?

Laurosept Q73 wzbogaca naszą dietę w niezbędne polifenole. Substancje te wzmacniają m.in.: wątrobę, jelita i układ krążenia oraz stosowane są jako środki odmładzające. Polifenole zwiększają również przyswajanie i wykorzystanie wielu witamin, wzmacniają odporność i sprawność organizmu. Mają one działanie ochronne na naczynia krwionośne.

Czy Laurosept Q73 pomaga na stawy?

Suplement diety (czyli połączenie olejku kurkumowego  i laurowego) zawiera wiele składników aktywnych, które pozytywnie wpływają na stawy i układ ruchu. Połączenie wszystkich substancji aktywnych polepsza właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co normalizuje procesy metaboliczne oraz działa ochronnie na układ kostno-stawowy i neurologiczny*. Warto też wspomnieć, że liście laurowe to tradycyjny lek na artretyzm.

Składnik aktywny, który wykazuje tak korzystny wpływ na stawy, to przeciwzapalny eucaliptol.

* https://leki.pl/poradnik/kurkuma-olejek-laurowy/

Jak długo można stosować Laurosept Q73?

Nie ma ograniczeń czasowych stosowania preparatu Laurosept Q73**. Zawiera on substancje, które naturalnie występują również w produktach spożywczych (kurkumie i liściu laurowym), dlatego bezpieczne jest nawet długotrwałe stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza.

** https://ktomalek.pl/pytania-i-odpowiedzi/dzien-dobry-jak-dlugo-mozna-przyjmowac-laurosept-q73-jesli-trzeba-robic-przerwy-w-suple/q-17308

Jak stosować olejek laurowo-kurkumowy?

Olejek laurowo-kurkumowy zawsze należy stosować w odpowiednim rozcieńczeniu. Dodaje się go 1/3 szklany wody, soku, herbaty, maślanki, kefiru lub jogurtu. W czasie suplementacji jednocześnie trzeba zwiększyć ilość przyjmowanych płynów, a także spożywanych pokarmów z pałeczkami kwasu mlekowego (np. kiszonej kapusty, kiszonych ogórków, sfermentowanych produktów mlecznych). Osoby ze skłonnością do alergii powinny stopniowo zwiększać ilość przyjmowanego preparatu.

Laurosept Q73 – jaki ma skład?

Preparat zawiera olejek laurowy i kurkumowy rozpuszczone w oliwie z oliwek, a także naturalne aromaty – kolendrowy i rozmarynowy.


Tabela

Składniki  1 kropla zawiera:  
olejek z liści wawrzynu szlachetnego 6 mg
olejek z kłącza kurkumy 3 mg

Skład

Składniki: oliwa z oliwek, olejek z liści wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis L.), olejek z kłącza kurkumy (Curcuma longa), naturalny aromat kolendrowy, naturalny aromat rozmarynowy.

Jak stosować

Stosuje się po rozcieńczoniu w 1/3 szklanki wody, herbaty lub soku. Dobrze wymieszać.

Dobre rezultaty daje rozcieńczanie w maślance, jogurcie lub kefirze. Można przyjmować olejek z serkiem homogenizowanym lub z przetartymi zupami. W czasie stosowania Lauroseptu Q73 należy zwiększyć ilość spożywanych płynów. Podczas przyjmowania Lauroseptu Q73 należy spożywać produkty powstałe w wyniku skwaszenia mleka (kefir, jogurt, maślanka) lub kapustę kiszoną itd, aby wzmocnić florę jelitową.


Ostrzeżenia

Zawsze stosować produkt w rozcieńczeniu! Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią! Nie stosować u dzieci. Osoby uczulone na olejek laurowy bądź olejek kurkumowy lub oliwę z oliwek oraz osoby zażywające leki powinny przed spożyciem preparatu skonsultować się z lekarzem. Osoby o skłonnościach do alergii powinny przed spożyciem preparatu sprawdzić, czy nie wystąpi alergia na olejek laurowy, olejek kurkumowy bądź oliwę z oliwek, rozpoczynając od 1 kropli na 1/3 szklanki wody i stopniowo, jeśli nie wystąpi alergia zwiększać ilość spożywanego produktu.

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.Olejek Laurowy Laurosept Q73 jest suplementem diety dlatego nie może być stosowanyjako substytut zróżnicowanej diety.Należy przechowywać w sposób niedostępny dla małychdzieci.


Waga

100 ml netto

Producent

ASEPTA
CIESZYŃSKA 365
43-300 BIELSKO-BIAŁA

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.