Lefrosch Candi, pomadka na pękające kąciki ust, 5 ml

Delikatna pomadka stworzona z myślą o terapii pękających kącików ust.

Dostępny
36,49

O produkcie: Lefrosch Candi, pomadka na pękające kąciki ust, 5 ml

100008724

Opis

Pomadka na pękające kąciki ust.


Właściwości

Pomadka CANDI to produkt o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwdrożdżakowym. Zawarty chlorquinaldol to pochodna 8-hydroksychinoliny mająca działanie przeciwbakteryjne (gronkowce, paciorkowce, pałeczki z rodziny Enterobacteriaceae). Działa również na pierwotniaki i niektóre grzyby (C. albicans). Klotrimazol ma działanie przeciwdrożdżakowe.

Skład INCI

RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OLI, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, BUTYROSPERMUM PARKIL (SHEA) BUTTER, HYDROGENATED VEGETABLE OLI, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, CHLORQUINALDOL, CLOTRIMAZOLE, PARFUM.

Jak stosować

Niewielką ilość pomadki nakładać na zmienione kąciki ust 3 razy dziennie. Stosować do czasu ustąpienia zmian oraz przez 3 następne dni. W przypadku nieustępowania zmian przez 3 dni, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku ponownego wystąpienia zmian nie należy stosować pomadki lecz zasięgnąć porady lekarza. Pomadka powinna być stosowana przez jedną osobę. Po ustąpieniu zmian pomadkę należy wyrzucić - nie wolno stosować ponownie ze względu na możliwość przeniesienia bakterii i drożdżaków. Podczas pierwszego zastosowania może wystąpić uczucie "pieczenia", które powinno ustąpić w ciągu ok. 15 minut. W trakcie stosowania preparatu unikać nasłonecznienia. Nie korzystać z solarium.

Przeznaczenie

Pękające kąciki ust.

Ostrzeżenia

Ciąża, okres karmienia piersią.Wiek poniżej 12 roku życia.
Nie stosować u osób, u których wystąpiły objawy uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować bez konsultacji z lekarzem w przypadku występowania cukrzycy, kiły, zakażenia wirusem HIV, leczenia immunosupresyjnego, stosowania chemioterapii oraz w podeszłym wieku.
Pomadka przeznaczona jest do stosowania wyłącznie zewnętrznego, tylko w obrębie kącików ust.
Nie stosować w przypadku opryszczki.
Nie połykać.

Pojemność

5 ml

Seria

Candi

Producent

Lefrosch

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.