LINOMAG

  (23)

LINOMAG to marka, która posiada ponad 50 lat doświadczenia w tworzeniu skutecznych i bezpiecznych kosmetyków dla dzieci i niemowląt. Jedna z flagowych marek koncernu Ziołolek od dekad cieszy się zaufaniem rodziców i pozytywnymi opiniami najbardziej wymagających klientów – dzieci.

Sortuj według

LINOMAG i Ziołolek

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” sięga tradycją jeszcze dalej wstecz niż marka LINOMAG dla dzieci i niemowląt. Oparte o tradycję polskiego przemysłu farmaceutycznego przedsiębiorstwo powstało w 1945 roku i od tego czasu stale rozwija swoje doświadczenie, wiedzę oraz ofertę produktów dedykowaną różnym grupom docelowym. Do tworzenia farmaceutycznych kosmetyków firma zatrudnia najlepszych krajowych specjalistów, którzy dbają nie tylko o skuteczność oferowanych produktów, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i zadowolenie każdego pojedynczego klienta. Firma buduje swoją pozycję na zaufaniu i pozytywnej opinii osób, które stosują kosmetyki z logo „Ziołolek”. Jedną z flagowych linii tego przedsiębiorstwa są właśnie kosmetyki dla dzieci i noworodków.

LINOMAG – produkty dla delikatnej skóry dziecka

LINOMAG dla dzieci został stworzony z myślą o wymagającej skórze dziecka w pierwszych miesiącach życia. Każdy rodzic wie, że pierwsze tygodnie i miesiące życia niemowlaka wymagają szczególnej troski i opieki, również w kontekście pielęgnacji wrażliwej skóry. Jest ona szczególnie wyczulona na różnego rodzaju infekcje, stany zapalne oraz bakterie, ponieważ nie posiada wystarczającej bariery ochronnej, która wytwarza się w późniejszym okresie życia. Stąd rodzice często borykają się z problemem zaczerwienionej lub łuszczącej się skóry, a nawet z poważnymi stanami alergicznymi wywołanymi stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków.

Tutaj szczególnie pomocny może okazać się właśnie LINOMAG różowy lub zielony. Wspomniane produkty są przeznaczone do bezpiecznego stosowania na skórze niemowląt, noworodków i dzieci bez obawy przed pojawieniem się alergii lub zaczerwienienia. Dostępny jest szeroki wybór produktów LINOMAG: na odparzenia pod pieluszką, na suchą skórę oraz na zdrową, ale nadal wrażliwą skórę dziecka. Zachęcamy zapoznać się z kosmetykami przedstawionymi w tej kategorii. Sprawdź, jakie preparaty LINOMAG znajdziesz w asortymencie marki i wybierz odpowiedni produkt dla swojego maluszka!

LINOMAG krem czy maść? Szeroka oferta produktów marki

LINOMAG często stosowany jest przez rodziców do ochrony delikatnej skóry niemowląt, które szczególnie narażone są na powstawanie podrażnień zaburzających komfort noworodka. Do flagowych produktów marki należą LINOMAG krem z tlenkiem cynku oraz LINOMAG krem ochronny do stosowania już od pierwszego dnia życia maluszka. Preparaty te przeznaczone są do codziennej pielęgnacji.

Częstym błędem rodziców jest zastanawianie się, co wybrać – LINOMAG krem czy maść na pieluszkowe podrażnienia? Tymczasem pierwszy z tych produktów, LINOMAG krem, czyli LINOMAG czerwony, nie może być stosowany u małych dzieci ze względu na obecność w leku maści z kwasem borowym 3%. Odpowiednim preparatem będzie natomiast wspomniany krem z tlenkiem cynku (pamiętaj, aby wyraźnie zaznaczyć to podczas wizyty w aptece). Drugi produkt, LINOMAG maść, czyli LINOMAG zielony, może być stosowany u najmłodszych (na przykład na trudno gojące się rany czy odparzenia, choć produkt LINOMAG na odparzenia jako taki nie występuje). Te kwestie najlepiej jednak omówić z lekarzem.

Płyny i oliwki LINOMAG dla dzieci

Kolejny produkt, płyn do kąpieli od marki LINOMAG, może być stosowany od 7. miesiąca życia. Skutecznie nawilża on skórę i zabezpiecza ją przed przesuszeniem i podrażnieniami. LINOMAG w płynie sprawdza się zatem równie dobrze, co inne produkty marki. W ofercie producenta można znaleźć również żele myjące, olejki do kąpieli i nawilżające oliwki dla dzieci. Pozwala to na skompletowanie wyprawki dla malucha w jednym miejscu. Zaletą kosmetyków LINOMAG jest też ich cena. Dzięki niej produkty okazują się łatwo dostępne dla każdego, a na zakupy nie wydaje się zbyt wiele.