Linomag, krem 20%, 100 g

Marka: LINOMAG
Dostępny
29,14

O produkcie

100015053

Lek Linomag krem jest wskazany wspomagająco w leczeniu chorób skóry, takich jak wyprysk, wyprzenia i odparzenia. W stanach nadmiernej suchości skóry. W łagodzeniu objawów łuszczycy. Wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe wchodzące w skład substancji czynnej, poprzez swój udział w metabolizmie lipidów są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry.

Działanie

Wielonienasycone egzogenne kwasy tłuszczowe wchodzące w skład substancji czynnej kremu, poprzez swój udział w metabolizmie lipidów są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry.

Wskazania

Lek Linomag krem jest wskazany wspomagająco w leczeniu chorób skóry, takich jak wyprysk, wyprzenia i odparzenia. W stanach nadmiernej suchości skóry. W łagodzeniu objawów łuszczycy.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Linomag:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- w przypadku wyprysku łojotokowego,
- ze względu na zawartość kwasu borowego nie stosować u dzieci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kiedy nie stosować leku Linomag:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
- w przypadku wyprysku łojotokowego,
- ze względu na zawartość kwasu borowego nie stosować u dzieci.
Zachować szczególną ostrożność stosując krem Linomag, gdyż podczas długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie skóry, zawarty w kremie kwas borny może łatwo się wchłaniać. Nie stosować na błony śluzowe i uszkodzoną skórę.
Przed rozpoczęciem stosowania leku Linomag należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Brak danych na temat interakcji kremu Linomag z innymi stosowanymi miejscowo produktami.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Lek może być stosowany podczas karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla dziecka.

Dawkowanie

Lek Linomag przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę. - Zewnętrznie: do tamponów i wcierania.
- W zależności od rodzaju schorzenia stosować jeden do trzech razy na dobę. - Lekko rozprowadzić cienką warstwę kremu bezpośrednio na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry lub nałożyć grubą warstwę na stosowanym opatrunku. W przypadku wrażenia, ze działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Brak doniesień o występowaniu działań niepożądanych po zastosowaniu kremu Linomag.
U niektórych osób w czasie stosowania Linomag krem mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Skład

100 g kremu zawiera:
- substancję czynną: olej lniany pierwszego tłoczenia z Linum usitatissimum L., semen (nasienie lnu zwyczajnego), (3:1) – 20 g
- substancje pomocnicze:
• Maść z kwasem borowym 3%: Wazelina biała, Kwas borowy. • Euceryna: Cholesterol, Parafina stała, Lanolina bezwodna, Wazelina biała. • Lanolina bezwodna.

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” Sp. z o.o.
ul. Starołęcka 189
61-341 Poznań

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.