Lioton 1000, żel o działaniu przeciwzakrzepowym i przeciwzapalny, 100 g

Dostępny

40,99
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003240

Lioton 1000 jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę.

Dawkowanie

Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu.
W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni a w przypadku leczenia chorób żyl powierzchownych od 1 do 2 tygodni.

Skutki uboczne

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy reakcji alergicznych lub objawy reakcji pseudoalergicznych. W takich przypadkach leczenie nalezy przerwać. U niektórych pacjentów u których pierwotnie występuje czerwienica prawdziwa, po podaniu miejscowym heparyny w żelu mogą pojawić się zmiany skórne.

Działanie

Zawiera heparynę, wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Producent

Berlin-CHEMIE MENARINI

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu, jako substancji pomocniczych, nie należy stosować produktu leczniczego u osób z alergią na parabeny.

Skład

Substancja czynna leku jest heparyna sodowa. 1g żelu zawiera 8,5mg heparyny sodowej.
Inne składniki: karbomer 940, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, trietanoloamina, woda oczyszczona.

Wskazania

Leczenie wspomagające w chorobach żył powierzchownych takich, jak:
zapalenia żył,
zakrzepowym zapaleniu żył,
żylakach kończyn dolnych;
krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach.