Lipomal, syrop, 125 g

Dostępny

14,10
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003246

Syrop Lipomal dla dzieci zawiera suchy ekstrakt z lipy. Skuteczność preparatu opiera się wyłącznie na długim stosowaniu i doświadczeniu.

Ciąża

Brak danych. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Przyjmować doustnie. Dzieci od 1 roku życia do 3 lat, po konsultacji z lekarzem, zazwyczaj: 2-3 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml) syropu. Dzieci powyżej 3 lat: 4-5 razy dziennie po 1 łyżeczce (5 ml) syropu. Dorośli: 3-4 razy dziennie po jednej łyżce (ok. 10 ml) syropu.

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice

Skutki uboczne

Brak danych na temat działań niepożądanych.

Działanie

Syrop Lipomal zawiera suchy ekstrakt z lipy, stosowany tradycyjnie jako łagodny środek napotny. Skuteczność produktu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Ostrzeżenia

Lek zawiera sacharozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję na którykolwiek ze składników leku, należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować syropu Lipomal po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25ºC. Nie zamrażać. Dopuszczalny jest osad na dnie butelki, wynikający z zawartości składnika naturalnego.

Producent

Aflofarm

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy przyjmować syropu Lipomalu w przypadku: -nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku -nie stosować u chorych na cukrzycę ze względu na zawartość cukru (10 ml syropu zawiera 8 g sacharozy).

Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharozy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego


Skład INCI

Jedno opakowanie (125 g syropu) zawiera substancję czynną: 1,86 g suchego ekstraktu z lipy (Tiliae inflorescentiae extractum siccum) 6-7:1, 10-30% maltodekstryna, ekstrahent etanol 40% (v/v). Substancje pomocnicze: sacharoza, benzoesan sodu, kwas cytrynowy bezwodny, guma ksantanowa, aromat malinowy AR0320, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach które pacjent przyjmuje lub zamierza przyjmować, przyjmował ostatnio, lub przyjmuje obecnie.

Stosowanie leku u dzieci

Dzieci od 1 roku życia do 3 lat, po konsultacji z lekarzem

Tabela

-

Wskazania

Tradycyjnie jako łagodny środek napotny w stanach gorączkowych. Pomocniczo w przeziębieniach, stanach zapalnych gardła, w kaszlu.