Litozin Calcium,. suplement diety, 120 tabletek

Marka: LITOZIN

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

23,59

O produkcie: Litozin Calcium,. suplement diety, 120 tabletek

100010137

Opis

Litozin Calcium to suplement diety, który uzupełnia niedobory wapnia w diecie, dla osób, które chcą utrzymać na długo prawidłowy stan kości.

Właściwości

Wapń jest pierwiastkiem, który bierze udział w procesie mineralizacji tkanki kostnej i potrzebny jest do utrzymania zdrowych kości. Głównym źródłem wapnia jest dieta, a zwłaszcza produkty mleczne. Wapń występuje również w zielonych warzywach i pełnym ziarnie zbóż. Jeśli nie spożywamy odpowiednich ilości wapnia z dietą, należy rozważyć stosowanie preparatów wapniowych.Preparaty wapniowe zawierają związki wapnia, z których dla funkcjonowania organizmu (w tym kości) znaczenie mają jony wapnia

Tabela

W 1 tabletce Litozin Calcium znajduje się 1000 mg węglanu wapnia, co odpowiada 400 mg jonów wapnia.

Skład

węglan wapnia, substancja wypełniająca (sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana), substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk, skrobia modyfkowana, hydroksypropyloceluloza), średniołańcuchowe trójglicerydy

Jak stosować

Dzieci powyżej 11 r.ż., młodzież i dorośli: w zależności od potrzeb 1 lub 2 tabletki dziennie (jednorazowo 1 tabletka). Przyjmować w trakcie posiłku.

Przeznaczenie

Produkt szczególnie polecany osobom powyżej 50 r.ż., kobietom w okresie menopauzy, oraz osobom których dieta zaspokaja tylko część zapotrzebowania na wapń.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed wilgocia i światłem. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Orkla

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.