Litozin Calcium,. suplement diety, 120 tabletek

Marka: LITOZIN
18,03
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100010137

Litozin Calcium to suplement diety, który uzupełnia niedobory wapnia w diecie, dla osób, które chcą utrzymać na długo prawidłowy stan kości.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed wilgocia i światłem. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Orkla

Przeznaczenie

Produkt szczególnie polecany osobom powyżej 50 r.ż., kobietom w okresie menopauzy, oraz osobom których dieta zaspokaja tylko część zapotrzebowania na wapń.

Skład

węglan wapnia, substancja wypełniająca (sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana), substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk, skrobia modyfkowana, hydroksypropyloceluloza), średniołańcuchowe trójglicerydy

Jak stosować

Dzieci powyżej 11 r.ż., młodzież i dorośli: w zależności od potrzeb 1 lub 2 tabletki dziennie (jednorazowo 1 tabletka). Przyjmować w trakcie posiłku.

Tabela

W 1 tabletce Litozin Calcium znajduje się 1000 mg węglanu wapnia, co odpowiada 400 mg jonów wapnia.

Właściwości

Wapń jest pierwiastkiem, który bierze udział w procesie mineralizacji tkanki kostnej i potrzebny jest do utrzymania zdrowych kości. Głównym źródłem wapnia jest dieta, a zwłaszcza produkty mleczne. Wapń występuje również w zielonych warzywach i pełnym ziarnie zbóż. Jeśli nie spożywamy odpowiednich ilości wapnia z dietą, należy rozważyć stosowanie preparatów wapniowych.Preparaty wapniowe zawierają związki wapnia, z których dla funkcjonowania organizmu (w tym kości) znaczenie mają jony wapnia

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.