Lutamax Duo, suplement diety, 10 mg, 30 kapsułek

Suplement diety tabletki, zawiera kwasy omega, które wspomagają widzenie.

Dostępny
27,98

O produkcie: Lutamax Duo, suplement diety, 10 mg, 30 kapsułek

100018037

Opis

Lutamax Duo suplement diety 10 mg - preparat zawierający kwasy tłuszczowe Omega-3, luteinę z zeaksantyną oraz witaminę E. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia, korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożywania 250 mg DHA, pochodzącego z diety i zastosowanej suplementacji.

Właściwości

Preparat Lutamax DUO zawiera składniki, które wzbogacają codzienną dietę w kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz luteinę i zeaksantynę. Formułę produktu opracowano z myślą o wspomaganiu jednego z najważniejszych organów w organizmie, jakim są oczy. Odpowiadają one za swobodne przemieszczanie się, rozpoznawanie osób i przedmiotów. Jednocześnie są bardzo wrażliwe, a ich prawidłowe funkcjonowanie zależy od wielu czynników zewnętrznych. Szkodliwy wpływ na prawidłowe widzenie może mieć m.in. klimatyzacja, praca przy komputerze czy narażenie na kontakt z alergenami. Aby zadbać o wzrok, warto stosować odpowiednio zbilansowaną dietę bogatą w składniki odżywcze wpływające na prawidłowe widzenie, takie jak np. kwasy omega-3.

  • Luteina i zeaksantyna to substancje pochodzenia roślinnego, których organizm nie produkuje samodzielnie. Są naturalnymi barwnikami występującymi w plamce żółtej oka. W naturze można znaleźć je np. w aksamitce wniesionej (Tagetes erecta).
  • Kwas dokozaheksaenowy (DHA) zalicza się do rodziny omega-3. Przyczynia się do zachowania prawidłowego widzenia. Korzystne działanie występuje przy spożyciu 250 mg DHA pochodzącego z różnych źródeł.

W składzie preparatu Lutamax DUO znajduje się również witamina E w postaci d-alfa tokoferolu będąca silnym przeciwutleniaczem. Wspomaga ona walkę organizmu z wolnymi rodnikami i spowalnia procesy oksydacyjne. Suplement diety ma postać doustnych kapsułek.

Jak dawkować Lutamax DUO?

W czasie pierwszych 3-6 miesięcy suplementacji spożywaj 1 kapsułkę preparatu Lutamax DUO 20 mg po posiłku, aby uzyskać optymalny poziom luteiny i zeaksantyny w narządzie wzroku. Następnie możesz obniżyć spożycie i rozpocząć stosowanie 1 kapsułki na dobę preparatu Lutamax DUO 10 mg. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dziennej ilości suplementu diety.

Kiedy brać Lutamax DUO?

Możesz stosować suplement diety, jeśli chcesz zadbać o narząd wzroku. Preparat nie zawiera substancji słodzących i jest odpowiedni dla diabetyków.

Jak długo można stosować Lutamax DUO?

Stosuj suplement diety Lutamax DUO tak długo, jak potrzebujesz. Pamiętaj jednak, że nie może on stanowić alternatywy dla odpowiednio zbilansowanego i zdrowego żywienia.

Czy stosowanie Lutamax DUO w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania suplementu diety przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Lutamax DUO?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, w tym olej rybi.


Skład

Składniki:
Preparat złożony, 1 kapsułka Lutamax DUO 10 mg zawiera:
10 mg luteiny; 0,4 mg zeaksantyny; 3,4 mg witaminy E oraz 581 mg oleju rybiego [w tym 366 mg kwasów tłuszczowych Omega-3 o zawartości 273 mg DHA oraz 58 mg EPA].

Jak stosować

doustnie, po posiłku

Dzienne spożycie

Doustnie. W ciągu pierwszych 3 – 6 miesięcy 1 kaps. 20 mg raz dziennie po posiłku, następnie 1 kaps. 10 mg raz dziennie kapsułki raz dziennie po posiłku.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w substancje pochodzenia naturalnego.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Produkt może być stosowany przez diabetyków.

Waga

masa netto: 25 g

Producent

PHARMASELECT
Ernst-Melchior-Gase 20
Wiedeń

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.