MÁDARA

  (30)

MÁDARA to marka założona w 2006 roku w Rydze, na Łotwie. Jej twórcą jest Lotte Tisenkopfa-Iltnere. Producent stosuje w swoich wyrobach innowacyjne, naturalne składniki pochodzące z Północy. Jako pierwsza wprowadziła te substancje do branży kosmetycznej.

Sortuj według

Kosmetyki pielęgnacyjne i preparaty do makijażu MÁDARA

MÁDARA produkuje kosmetyki do ciała, twarzy, włosów, a także kosmetyki kolorowe do makijażu. Wśród nich warto wyróżnić żele, kremy, sera, fluidy tonujące, koncentraty symulujące z kwasem hialuronowym czy pianki. Do najważniejszych produktów tej marki można zaliczyć MÁDARA Brightening AHA Peel Mask rozjaśniającą maskę do twarzy z kwasami. Producent oferuje też preparaty dla dzieci i niemowląt z serii KIND. MÁDARA w swoich produktach stosuje zioła bogate w przeciwutleniacze, brzozę i grzyby. Wszystkie te składniki są pozyskiwane z naturalnych źródeł. Marka stosuje roślinne komórki macierzyste, wodę z brzozy północnej, oleje z jagód i nasion oraz wyciąg z przytuli. Składniki te mają certyfikaty dotyczące organiczności. Powstają pod okiem łotewskich ekspertów.

Ekologiczne, naturalne kosmetyki MÁDARA

95% składników wchodzących w skład produktów MÁDARA to substancje z ekologicznych upraw. Marka stosuje również opakowania wytwarzane z materiałów pochodzenia roślinnego i już raz użytego plastiku (w tym tego pozyskiwanego z oceanów podczas sprzątania wybrzeży). Boxy transportowe z recyklingowanego papieru. Formuły kosmetyków tego producenta są biodegradowalne.

  • Kosmetyki do twarzy, ciała, włosów i makijażu MÁDARA są pozbawione parabenów, olejów mineralnych, silikonów, chemicznych filtrów UV, PEG i GMO, sztucznych i pochodzących od zwierząt barwników, syntetycznych substancji zapachowych oraz nanomateriałów. Podczas produkcji marka stosuje technologie pozwalające na zminimalizowanie emisji dwutlenku węgla.
  • Marka słynie z naturalnych, prostych składów. Jej kosmetyki są bogate w witaminy, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe omega i inne substancje aktywne. Nie zawierają składników kontrowersyjnych, które nie są jeszcze wystarczająco przebadane.
  • Produkty te są odpowiednie dla wegetarian i wegan. MÁDARA nie prowadzi testów na zwierzętach. Wyroby tego producenta mają certyfikat Ecocert Greenlife i COSMOS. Ceny produktów MÁDARA różnią się w zależności od ich przeznaczenia.