Maltan, maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży, 40 g

Marka: MALTAN

Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia.

Dostępny
22,46

O produkcie: Maltan, maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży, 40 g

100003362

Opis

Maść do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią.

Właściwości

Maltan to maść do smarowania brodawek sutkowych z glukozą. Składniki zawarte w produkcie pomagają lekko znieczulić tkanki. Wspierają walkę z bolesnością brodawek sutkowych w trakcie karmienia piersią. Pomagają uelastycznić skórę, co ułatwia dziecku ssanie, a także ją nawilżyć i uchronić przed czynnikami zewnętrznymi.

Glukoza w 30% roztworze pomaga zahamować rozwój bakterii. Wspiera w walce ze stanami zapalnymi.

Produkt Maltan jest skierowany do kobiet spodziewającym się dziecka, na niedługo przed porodem, a także w okresie karmienia piersią. Może być stosowany w celach profilaktycznych, pomagając uchronić się przed zapaleniem gruczołu sutkowego. Właściwości parafiny zawartej w preparacie wspierają walkę z pęknięciami, podrażnieniami i otarciami skóry na brodawkach sutkowych. Wspomagają przygotowanie (hartowanie) piersi przed okresem laktacji.

Systematyczne stosowanie produktu może pomóc zachęcić niemowlę do ssania piersi. Preparat stosuje się w ciąży i przez cały okres laktacji.

Maść Maltan nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących, dzięki czemu ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych i drażniących jest niewielkie.

Jak działa Maltan?

Podobnie jak inne maści na brodawki sutkowe, preparat Maltan zawiera składniki, które pomagają przygotować tkanki do okresu laktacji. Produkt może być stosowany przed porodem i w trakcie karmienia piersią. Substancje wchodzące w jego skład wspomagają regenerację podrażnionej i popękanej skóry. Pomagają zwiększyć elastyczność tkanek, zachęcając dziecko do ssania piersi. Wspierają w walce ze stanami zapalnymi i infekcjami bakteryjnymi, a także mogą zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.

Jak stosować Maltan?

Kosmetyk Maltan można stosować przed porodem, nakładając preparat na brodawki sutkowe 2 razy dziennie, już na 2 miesiące przed planowaną datą porodu. Produkt jest skierowany także do kobiet w okresie laktacji. Wówczas należy nakładać go po każdym karmieniu, najlepiej w postaci okładów z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych. Na materiały tego typu powinno się aplikować 2-3 cm maści, a w razie konieczności usunąć jej nadmiar. Preparat można stosować codziennie, nawet kilka razy w ciągu doby.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maści Maltan?

Producent nie wskazuje przeciwwskazań i specjalnych ostrzeżeń dotyczących stosowania preparatu. Produkt zawiera składniki, które nie mają ujemnego wpływu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia.

Czy maść Maltan ma skutki uboczne?

Nie stwierdzono negatywnego wpływu preparatu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia.


Skład INCI

Aqua, Glucose, Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Paraffin Wax, Glyceryl Oleate, Propylene Glycol.

Jak stosować

W okresie laktacji, po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładów na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych.

Przeznaczenie

Preparat stosuje się w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Pojemność

40 g

Dystrybutor

Miralex Sp. z o.o., ul. Św. Szczepana 25, 61-465 Poznań

Producent

Masters Sp. z o.o., Wysogotowo, ul. Skórzewska 30, 62-081 Przeźmierowo

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.