Kremy z flitrem do opalania dla dzieci i niemowląt

  (133)
Sortuj według
Ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna

Krem dla dzieci z filtrem − na co zwrócić uwagę?

Wygrzewanie się na słońcu jest przyjemne, bez wątpienia. Twoje dziecko także uwielbia czerpać przyjemność z kąpieli słonecznych zwłaszcza, jeśli przy okazji może popluskać się w wodzie lub pobawić plażowymi zabawkami, pozbierać muszelki albo kamienie. Aby zapewnić maluchowi pełne bezpieczeństwo, zadbaj także o ochronę jego delikatnej skóry.

Kosmetyki do opalania powinny być stosowane nie tylko okazjonalnie, podczas wypadów na plażę czy odkryty basen. Skóra dziecka potrzebuje ochrony każdorazowo, gdy eksponowana jest na promienie słoneczne, zwłaszcza latem. Spacer w upalny dzień albo wizyta na placu zabaw to również okoliczności, w których swoje zastosowanie znajduje krem przeciwsłoneczny dla dzieci.

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna. Samo przebywanie w cieniu nie jest więc wystarczające, aby zapewnić jej pełną ochronę przed szkodliwym i intensywnym działaniem promieni słonecznych. Aby zagwarantować dziecku skuteczną pielęgnację przeciwsłoneczną, stosuj minimum krem z filtrem 50. Większa bariera zmniejsza ryzyko powstawania poparzeń słonecznych. U maluchów nie stosuj jednak tych samych kosmetyków, które przeznaczone są dla dorosłych. Jak w każdym przypadku, również tym razem zastosuj preparaty dedykowane dzieciom. Krem z filtrem dla niemowląt ma skład łagodny dla wrażliwej skóry. Kosmetolodzy zadbali również o zminimalizowanie ryzyka powstawania alergii i podrażnień w wyniku kontaktu z nim.

Jeżeli Twoje dziecko ma problemy skórne, przed zastosowaniem kosmetyków do ochrony przeciwsłonecznej najpierw zasięgnij porady lekarza. Zwróć też uwagę, żeby kremy z filtrem dla dzieci posiadały kompleksową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.Krem do opalania dla dzieci − jaki wybrać?

Kiedy wybierasz krem z filtrem dla niemowląt i dla większych dzieci zwróć uwagę na to, czy posiada on filtr chemiczny czy filtr fizyczny (mineralny).

Kremy do opalania dla dzieci występują w różnych formach i konsystencjach. Możesz więc wybrać:

  • krem z filtrem dla dzieci,
  • emulsję z filtrem dla dzieci,
  • spray do opalania dla dzieci,
  • mleczko do opalania dla dzieci,
  • balsam do opalania dla dzieci.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla dzieci jest spray do opalania dla dzieci. Możesz go z łatwością rozprowadzić po skórze dziecka, które nie będzie się niecierpliwić, podczas wcierania kremu czy balsamu.

Krem z filtrem dla niemowląt od 1 miesiąca powinien być kosmetykiem przeznaczonym dla tak małych dzieci. Kosmetyki, które stosować możesz od 1. miesiąca, a nawet od 1. dnia życia są zazwyczaj hipoalergiczne i bardzo bezpieczne dla skóry malucha. Kremy z filtrem dla dzieci mają także różne wartości SPF. Dla najmłodszych często wybiera się krem z filtrem 50 dla dzieci. Możesz jednak znaleźć także kremy z filtrem dla dzieci o niższych faktorach, np. 30.Krem przeciwsłoneczny dla dzieci − jak działa?

Krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i dla dzieci działa podobnie jak kremy z filtrami dla dorosłych. Występują dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych: filtry chemiczne i filtry mineralne (fizyczne). Pierwsze z nich wnikają w skórę, aby tam pochłaniać szkodliwe promieniowanie słoneczne i chronić skórę na wzór naturalnej substancji skóry, melaniny. Z kolei filtry mineralne działają na zasadzie odbijania promieni słonecznych od skóry − działają podobnie do lustra. Filtry fizyczne pozostają na powierzchni naskórka. Krem z filtrem mineralnym dla dzieci to lepsze rozwiązanie. Uważa się, że filtr taki nie będzie wchodził w reakcję z delikatną skórą dziecka, przez co jest bezpieczniejszy. Substancjami, które chronią przed promieniowaniem słonecznym na zasadzie filtra fizycznego są tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu.

A co oznacza skrót SPF? Jest to wskaźnik, który informuje o tym, jaki jest stosunek promieniowania słonecznego, po którym będziesz mieć oparzenia na skórze pokrytej filtrem, do ilości promieniowania, które spowoduje oparzenia na skórze bez filtra. Jak to się ma w praktyce? Krem z filtrem SPF 50 oznacza, że poparzenie skóry, którego można doznać po 10-minutowej kąpieli słonecznej bez ochrony, z filtrem SPF 50 wystąpi dopiero po 500 minutach (10×50).