Termcool, żel, 30 g

Wyrób medyczny, w formie chłodzącego żelu, do stosowania na oparzenia.

Dostępny
18,90

O produkcie: Termcool, żel, 30 g

100017444

Opis

Żel chłodzący po oparzeniu.

Właściwości

Termcool to specjalistyczny wyrób medyczny o unikalnym składzie.. Jest to żel chłodzący na oparzenia przeznaczony do użytku zewnętrznego. Może być stosowany w celu łagodzenia piekącego bólu towarzyszącego oparzeniom I stopnia spowodowanymi krótkotrwałym kontaktem z czynnikiem termicznym. Oparzenie tego rodzaju może polegać np. na oblaniu ciała gorącą wodą. Przy oparzeniach I stopnia nie dochodzi do powstania otwartej rany, a uszkodzona tkanka szybko się goi i nie tworzą się blizny.

Preparat zaleca się na oparzenia obejmujące naskórek na powierzchni ciała objawiające się zaczerwienieniem i nieznacznym obrzękiem. Schładzanie ciała tuż po oparzeniu pomaga zmniejszyć ból i ograniczyć szkodliwe działanie ciepła.

Jak działa Termcool żel chłodzący?

Żel delikatnie chłodzi miejsce oparzenia, zmniejszając intensywność odczuwania dolegliwości bólowych.

Jak stosować Termcool żel chłodzący?

Nałóż na skórę warstwę żelu o grubości 2-3 mm możliwie jak najszybciej po oparzeniu. W razie konieczności zdejmij pozostałości nałożonego wcześniej produktu i nanieś kolejną warstwę. Jeśli potrzebujesz rady lub dodatkowej informacji, skonsultuj się z lekarzem.

Kiedy stosować Termcool żel chłodzący?

Preparat można stosować na powierzchowne oparzenia u dzieci i dorosłych spowodowane płomieniem, wrzątkiem, parą, nadmierną ekspozycją na słońce czy korzystaniem z solarium. Wyrób medyczny można stosować również na stłuczenia czy siniaki.

Czy stosowanie Termcool żel chłodzący w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Termcool żel chłodzący?

Żel chłodzący ma pewne ograniczenia co do zastosowania. Produkt nie jest odpowiedni dla noworodków i niemowląt przed 6. miesiącem życia. Nie należy go stosować również w przypadku pojawienia się pęcherzy czy ran. Unikaj kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi. Zrezygnuj ze stosowania, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik żelu.


Skład

Aqua, Alcohol, Menthol, Benzyl Alcohol (and) Menthyl 4-hydroxybenzoate (and) Propyl 4-hydroxybenzoate, Carbomer, Sodium Hydroxide.

Jak stosować

Na oparzoną skórę nałożyć możliwie szybko warstwę żelu o grubości 2-3 mm. W razie potrzeby zaleca się usunięcie pozostałości nałożonego wcześniej żelu i naniesienie kolejnej warstwy. Gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja należy zgłosić się do lekarza. Po każdorazowym użyciu szczelnie zamknąć opakowanie.

Przeznaczenie

Żel można stosować na

- oparzenia I stopnia spowodowane płomieniem, wrzątkiem lub parą, a także powstałe na skutek nadmiernego opalania i korzystania z solarium,

- stłuczenia,

- siniaki.


Ostrzeżenia

Nie stosować preparatu w przypadku pojawienia się ran lub pęcherzy.Unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi.Nie należy stosować preparatu u dzieci do 36 miesiąca życia. Tylko do użytku zewnętrznego. Nie używać jeżeli opakowanie jest uszkodzone.Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu.Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.Przechowywać w temperaturze powyżej 8oC.

Możliwe skutki uboczne

U szczególnie wrażliwych osób może wystąpić przejściowe podrażnienie skóry.

Dystrybutor

ICN POLFA RZESZÓW S.A.

Producent

EMO-FARM
Łódzka 52
Ksawerów

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu