Marimer Baby, izotoniczny roztwór wody morskiej, 100 ml

Marka: MARIMER

Spray do nosa z izotonicznym roztworem wody morskiej, oczyszcza nos.

Dostępny
27,29

Klienci kupili również

O produkcie: Marimer Baby, izotoniczny roztwór wody morskiej, 100 ml

100003375

Opis

Marimer baby, izotoniczny roztwór wody morskiej, to naturalny produkt będący sterylnym, fizjologicznym roztworem wody morskiej poddanej mikrodyfuzji.

Właściwości

Marimer Baby to izotoniczny, sterylny roztwór wody morskiej. Oczyszcza jamę nosową, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Efektywnie wypłukuje kurz i alergeny z nosa, a także pomaga rozrzedzić wydzielinę i udrożnić przewody nosowe i ujścia zatok przynosowych. Woda morska zawarta w preparacie jest bogata w naturalne sole mineralne i mikroelementy z morza. Spray Marimer Baby mogą stosować niemowlęta, dzieci i dorośli.

Produkt nadaje się do codziennej higieny nosa i nawilżania jego wysuszonej śluzówki. Oczyszczanie jamy nosowej ułatwia oddychanie i pomaga chronić błony śluzowe przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Spray można stosować jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Preparat nie zawiera konserwantów i został wyposażony w specjalny aplikator ułatwiający stosowanie produktu u noworodków. Kształt nasadki zapobiega zbyt głębokiemu wprowadzeniu aplikatora. Strumień wody morskiej w postaci delikatnej mgiełki również odpowiada potrzebom małych dziecięcych nosów. Co istotne, spray Marimer Baby może być stosowany niezależnie od pozycji pojemnika.

Marimer Baby – jak stosować?

Należy zaaplikować 1-2 dawki do każdego nozdrza 1-3 razy dziennie, w zależności od potrzeb,  najlepiej przed posiłkiem. Może być stosowany codziennie przez dłuższy okres czasu.

Niemowlę zaleca się ułożyć w pozycji leżącej. Starsze dziecko powinno siedzieć albo stać z odchyloną głową na bok. Aplikator wprowadza się do górnego nozdrza i rozpyla się spray. Przekłada się głowę na drugą stronę i powtarza zabieg z górnym nozdrzem. Głowę trzeba wyprostować i pozwolić, aby wydzielina spłynęła z nosa, a następnie wytrzeć nadmiar roztworu. Dzieci lub dorośli mogą wydmuchać nos. Spray może być stosowany długotrwale.

Marimer Baby od kiedy można korzystać?

Spray można bezpiecznie stosować już od 1 dnia życia niemowlęcia (z wyjątkiem wcześniaków).

Czy Marimer Baby pomaga na zatkany nos?

Spray przeznaczony jest do codziennej higieny nosa i nawilżania przesuszonej błony śluzowej nosa. Może uzupełniać leczenie infekcji górnych dróg oddechowych. Przy zatkanym nosie lepiej zastosować Marimer Hipertoniczny spray. Preparat ten jest zalecany w przypadku kataru i zapalenia zatok, dlatego że odblokowuje i udrożnia nos.


Skład

100% sterylny Izotoniczny roztwór wody morskiej

Jak stosować

Zaleca się ułożyć niemowlę w pozycji leżącej lub umieścić dziecko w pozycji siedzącej bądź stojącej i odchylić głowę na bok. Wprowadzić aplikator do górnego nozdrza i rozpylić izotoniczny roztwór wody morskiej Marimer baby. Powtórzyć ten sam zabieg w drugim nozdrzu. Wyprostować głowę dziecka , pozwalając, aby wydzielina spłynęła, następnie wytrzeć nadmiar roztworu. W celu przedłużenia działania preparatu, należy unikać oczyszczania nosa niemowlęcia bezpośrednio po aplikacji. Można zastosować Aspirator dla niemowląt, w celu zebrania nadmiaru wypływającej wydzieliny.

Dzienne spożycie

1 dawka do każdego nozdrza 1 do 4 razy dziennie w zależności od potrzeb

Przeznaczenie

Marimer baby, jest zalecany do stosowania w celach higienicznych u niemowląt i dzieci oraz do codziennego oczyszczania jam nosowych i nawilżania błony śluzowej nosa.

Dystrybutor

Alpen Pharma AG S.A.
Aleje Jerozolimskie 151 lok. 1
02-326 Warszawa

Producent

Laboratoires Gilbert

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.