Maść Borowinowa, lek stosowany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, 60 g

Dostępny
29,39

O produkcie

100007643

Maść borowinowa to lek przynoszący ulgę w chorobach tzw. reumatycznych i u pacjentów po urazach narządu ruchu (również urazach sportowych).

Działanie

Głównym składnikiem maści borowinowej jest wodny wyciąg borowinowy oraz podłoże diadermalne, dzięki któremu aktywne biologicznie związki borowin mogą łatwo przenikać przez skórę. Podłoże to wykazuje dużą zdolność wiązania wodnego wyciągu borowinowego, tworząc emulsje typu W/O. Aktywne biologicznie składniki borowin zawarte w wodnym wyciągu borowinowym to głównie kwasy humusowe (huminowe i fulwokwasy) oraz liczne jony: wapnia, magnezu, sodu, bromu, jodu, ciała estrogenie, garbniki i inne cenne mikroelementy. Właściwości przeciwzapalne maści wykorzystano w leczeniu wielu chorób stawów i kręgosłupa.

Wskazania

Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS)
Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa (ZZSK)
Choroba zwyrodnieniowa stawów
Zespoły bólowe szyjne, barkowe i lędźwiowe
po urazach narządu ruchu

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować maści borowinowej:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • u dzieci,   
  • nie stosować leku na uszkodzoną skórę (np. rany, oparzenia), 
  • w trakcie stosowania leku należy unikać kontaktu z oczami,   
  • nie zaleca się stosowania na duże powierzchnie ciała.

Stosowanie leku u dzieci

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie wiekowej. Z tego względu nie zaleca się stosowania leku u dzieci.
 

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych  przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Lekkim masażem wcierać do wchłonięcia niewielkie ilości maści (około 1-2 cm maści wyciśniętej z tubki) w skórę w okolicę chorych stawów i mięśni. Stosować 1 do 3 razy dziennie, przez ok. 2-3 tygodnie.

Skutki uboczne

Nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych  należy przerwać stosowanie leku,  poinformować o nich lekarza

Skład

W 100,0 g produktu leczniczego znajduje się:
Substancja czynna:
40,0 g wodnego wyciągu borowinowego;

Substancje pomocnicze:
0,5 g olejku sosnowego; 0,1 g etyluparahydroksybenzoesanu; 59,4 g maści cholesterolowej (podłoże oskładzie: parafina ciekła, parafina stała, wazelina biała,cholesterol).

Producent

SULPHUR ZDROJ

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.