Maść na odleżyny, maść na skórę, 15g

Dostępny
26,49

O produkcie: Maść na odleżyny, maść na skórę, 15g

100018298

Opis

Maść na odleżyny (unguentum antidecubitis) to lek homeopatyczny stosowany w powierzchniowych uszkodzeniach skóry. Maść można stosować przede wszystkim na odleżyny, ale także w przypadku siniaków po urazach, odparzeniach oraz w stanach maceracji naskórka.

Działanie

Maść na odleżyny służy do pielęgnacji i ochrony skóry, a także do przyspieszania jej regeneracji oraz zapobieganiu obumieraniu tkanek skórnych.

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania Maści na odleżyny są:
 • odleżyny,
 • powierzchniowe uszkodzenia skóry,
 • krwiaki (siniaki) po urazach,
 • odparzenia i stany maceracji naskórka.

  Przeciwwskazania

  Maści na odleżyny nie należy stosować u osób nadwrażliwych na którykolwiek składnik maści, szczególnie na rośliny z rodziny Compositae (np. rumianek, nagietek).

  Stosowanie leku u dzieci

  Maść na odleżyny jest przeznaczona dla dorosłych pacjentów i bez porozumienia z lekarzem nie należy jej stosować u dzieci.

  Przyjmowanie innych leków  Ciąża

  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
  W czasie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować leku, chyba że na wyraźne polecenie lekarza.

  Dawkowanie

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  Maść na odleżyny stosuje się na skórę. Zwykle raz czy dwa razy dziennie należy smarować cienką warstwą zmienione chorobowo miejsca, chyba że lekarz zaleci inaczej lub jest potrzeba częściej.

  Skutki uboczne

  Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
  Dotychczas nie stwierdzono, aby lek homeopatyczny powodował działania niepożądane.

  Skład

  Substancjami czynnymi leku homeopatycznego są: Chamomilla recutita TM, Hamamelis virginiana TM, Calendula officinalis D2100 g maści zawiera: Chamomilla Recutita TM - 5,0 g, Hamamelis Virginiana TM 5,0 g, Calendula OfficinalisD2-5,0g.
  Substancje pomocnicze: Wodorotlenek sodu, 4-hydrobenzoesan etylu, biała wazelina, ciekła parafina, polisorbat 60, monostearynian glicerolu, alkohol cetostearyowy, woda oczyszczona, gliceryna,imidazolidynylomocznik, kwas benzoesowy.

  Producent

  STARPHARMA SP.Z O.O.
  ul. Stawki 2/23 piętro,
  00-193 Warszawa

  Typ produktu

  Lek bez recepty

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.