Maść nagietkowa Ziaja, maść, 20 g

Marka: ZIAJA
Dostępny
7,69

O produkcie: Maść nagietkowa Ziaja, maść, 20 g

100009329

Opis

Maść nagietkową Ziaja stosuje się zewnętrznie w objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry oraz pomocniczo w leczeniu drobnych zranień (otarć naskórka).
Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Maść nagietkową Ziaja stosuje się zewnętrznie w objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry oraz pomocniczo w leczeniu drobnych zranień (otarć naskórka).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Maść nagietkowa Ziaja jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych – Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Stosowanie leku u dzieci

Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego Maść nagietkowa Ziaja u dzieci i młodzieży.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania na skórę.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, 2-3 razy dziennie cienką warstwę maści nanieść na zmienione chorobowo miejsca na skórze.
Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Skład

− Substancją czynną leku jest wyciąg z nagietka. 1 g maści zawiera 700 mg wyciągu z nagietka (Calendulae anthodium extractum) (0,09 : 1). Ekstrahent: olej parafinowy.
− Pozostałe składniki to wazelina biała, parafina stała.

Producent

Ziaja

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.