Maxiluten 24 mg, 30 tabletek

Suplement diety zawierający luteinę, zeaksantynę, witaminy i minerały.

Dostępny
25,77

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Maxiluten 24 mg, 30 tabletek

100003423

Opis

Maxiluten, 24 mg, suplement diety, 30 tabletek to preparat wspomagający prawidłowe widzenie i zdrowie oczu. Zawiera w składzie wysoką dawkę luteiny, zeaksantynę oraz witaminy i minerały.


Właściwości

Wyciąg z kwiatów róży stulistnej – pomaga chronić zdrowie oczu (w tym siatkówki i soczewki).

Luteina – karotenoid, składnik barwnika plamki żółtej będącej częścią siatkówki.

Zeaksantyna – zawarta w wyciągu z kwiatów aksamitki wzniesionej jest składnikiem barwnika plamki żółtej będącej częścią siatkówki. Beta-karoten - jest źródłem witaminy A pomagającej w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

Cynk – pomaga w utrzymaniu prawidłowego (ostrego, wyraźnego) widzenia oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu witaminy A. Ponadto wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego oraz utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych.

Witamina C – przyczynia się do ochrony organizmu (w tym oka) przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Suplement diety Maxiluten polecany jest szczególnie dla osób:

- po 50 roku życia,

- odczuwających wraz z wiekiem pogorszenie się wzroku

- przebywających w trudnych warunkach oświetleniowych

Produkt uzupełnia dietę o składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Może być stosowany w okresach niedoboru wspomnianych składników albo profilaktycznie, gdy przebywa się w warunkach niesprzyjających zdrowiu oczu. Wskazaniem do przyjmowania suplementu jest bycie narażonym na czynniki powodujące stres oksydacyjny. Maxiluten można zażywać w stanach zmęczenia oczu oraz w przypadku pogorszenia się wzroku spowodowanego starzeniem się organizmu albo niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Składniki zawarte w preparacie przyczyniają się do ochrony oczu przed stresem oksydacyjnym i zachowania zdolności prawidłowego widzenia.

Maxiluten – czy poprawia wzrok?

Suplement diety sam w sobie nie poprawia wzroku. Nie cofa istniejącej już wady i nie ma zdolności jej skorygowania. Składniki zawarte w preparacie Maxiluten mogą przyczyniać się natomiast do zminimalizowania uczucia zmęczonych oczu. Stosowanie zdrowej diety i uzupełnianie jej luteiną i zeaksantyną zwiększa komfort widzenia i przeciwdziała pogłębianiu się istniejących wad wzroku. Składniki suplementu są ważne dla zdrowia siatkówki i rogówki. Przyczyniają się do zachowania prawidłowego widzenia i chronią organizm (w tym oczy) przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Maxiluten – jaki ma skład?

Skład suplementu opracowano tak, by obecne w nim substancje przyczyniały się do zachowania prawidłowego widzenia. Preparat zawiera wysoką dawkę luteiny – 24 mg w 1 tabletce. W jego składzie znajduje się też zeaksantyna. Wspomniane substancje użyte w produkcie są naturalnego pochodzenia. Pozyskano je ze standaryzowanych wyciągów z kwiatów aksamitki wzniesionej. Formułę suplementu wzbogacają: cynk, wyciąg z kwiatów róży stulistnej, beta-karoten (źródło witaminy A) oraz witamina C.

Kiedy stosować Maxiluten?

Preparat stosuje się w celu uzupełnienia diety o składniki ważne dla ochrony narządu wzroku i zachowania prawidłowego widzenia. Suplement przeznaczony jest dla osób dorosłych, które odczuwają pogorszenie się wzroku związane z wiekiem. Produkt mogą stosować także osoby narażone na działanie czynników środowiskowych wpływających na pogorszenie się wzroku.

Preparatu nie należy zażywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. W okresie ciąży i karmienia piersią koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem, zanim rozpocznie się stosowanie produktu. Warto również pamiętać, że dla kondycji oczu i zachowania prawidłowego widzenia ważne pozostają zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia.


Tabela

Składniki 1 tabletka % RWS*
Wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej,
w tym luteina
120
24 mg
-

-
Wyciąg z kwiatów róży stulistnej 40 mg -
Wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej,
w tym zeaksantyna
24 mg
1,2 mg
-

-
Beta-karoten 7 mg -
Cynk 5 mg 50%
Witamina C 20 mg 25%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza, wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej standaryzowany na luteinę, beta-karoten, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, wyciąg z kwiatów róży stulistnej, wyciąg z kwiatów aksamitki wzniesionej standaryzowany na zeaksantynę, kwas L-askorbinowy, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, tlenek cynku, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancje glazurujące: hydroksypropyloceluloza, talk oraz kwasy tłuszczowe, barwniki: indygotyna oraz czerń brylantowa PN, substancje glazurujące: wosk pszczeli i wosk carnauba

Jak stosować

Doustnie, popijając wodą.


Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja produktu: 1 tabletka.


Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Suplement diety nie może być zamiennikiem zdrowej i zbilansowanej diety.

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.