Medel Professional, inhalator kompresorowy, 1 szt.

Marka: MEDEL

Profesjonalny nowoczesny inhalator wyposażony w innowacyjny kompresor.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

279,99

O produkcie: Medel Professional, inhalator kompresorowy, 1 szt.

100009955

Opis

Medel Professional to profesjonalny inhalator, wyposażony w innowacyjny kompresor przeznaczony do pracy ciągłej. Dzięki dołączonym dwóm nebulizatorom prawdziwie wszechstronny zarówno do dolnych jak i górnych dróg oddechowych. Inhalator sprawdzi się w domach, szpitalach oraz innych placówkach zdrowia.

Właściwości

Medel Professional to inhalator penumatyczno-tłokowy, z którego można korzystać zarówno w szpitalu, jak i w domu. Inhalator jest bardzo cichy – jego głośność pracy wynosi jedynie 52 dB. Dzięki temu inhalacje są o wiele przyjemniejsze dla pacjenta. Obudowa inhalatora MEDEL Professional posiada zintegrowany uchwyt do przenoszenia urządzenia, miejsce na kabel oraz specjalny pojemnik na akcesoria. Wszystko by zapewnić użytkownikowi wygodę podczas korzystania z inhalatora.

Medel Professional – dołączone akcesoria

W zestawie z Medel Professional znajdują się 2 nebulizatory. Pierwszy to zaawansowany technicznie MedelJet Plus, nebulizator aktywowany wdechem, co minimalizuje straty leku podczas inhalacji. Drugi MedelJet Rhino, nebulizator do oczyszczania nosa i zatok. Pomaga on w leczeniu górnych dróg oddechowych, nawilża błonę śluzową nosa, oraz oczyszcza nos. Dołączono także 2 maski Medel Soft Touch, które idealnie dopasowujące się do kształtów twarzy. Maska uniwersalna sprawdzi się dla dorosłych i większych dzieci, a druga maska to akcesorium specjalnie zaprojektowane dla dzieci.

Medel Professional – jakie akcesoria do niego dobrać?

Pozostałe akcesoria potrzebne do prawidłowego używania inhalatora również znajdują się w zestawie z urządzeniem. Zaleca się używanie wyłącznie oryginalnych akcesoriów i ich części zamiennych. Wśród nich wymienić można ustnik, maski, przewód powietrzny, zamienne filtry powietrza, widełki nosowe, natrysk nosowy oraz pojemnik na akcesoria do sterylizacji. W miarę eksploatacji część z tych akcesoriów wymaga wymiany na nowe.

Medel Professional – jak go używać?

Przed każdym zastosowaniem sprawdź, czy inhalator Medel Professional działa poprawnie. Zdezynfekuj akcesoria i upewnij się, że stożek przepływu lekarstwa jest prawidłowo włożony na stożek przepływu powietrza. Wlej zaleconą ilość lekarstwa do nebulizatora. W trakcie inhalacji siedź prosto przy stole w zrelaksowanej pozycji. Jeśli chcesz skorzystać z maski, włóż ją bezpośrednio do nebulizatora. Po każdym użyciu wyczyść nebulizator i inne akcesoria. Stosuj się do pełnej instrukcji producenta dołączonej do inhalatora.

Kiedy najlepiej stosować inhalator kompresorowy Medel Professional?

Inhalator Medel Professional zaprojektowano z myślą o leczeniu chorób wymagających długotrwałych terapii charakteryzujących się częstym podawaniem leków. Sprawdzi się w przypadku schorzeń takich jak zapalenie płuc, astma, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli czy POChP. Dzięki nebulizatorowi Medel Jet Rhino wspomaga oczyszczanie górnych dróg oddechowych i nawilżanie błony śluzowej nosa. Inhalatora można używać także podczas leczenia zapalenia zatok, przesuszonej śluzówki nosowej, alergii na kurz i pyłki.


Tabela

Kod Dostawcy MEDEL 95140
Marka MEDEL
Parametry certyfikowane przez TÜV TAK
MMAD wg. nowej normy EN13544-1 0,8 μm
Tryb pracy ciągły
Głośność 52 dBA
Szybkość nebulizacji/podawania 0,3 ml/min
Wydajność kompresora 5,1 ml/min
Ciśnienie maksymalne 2,2 bar
Minimalna podawana objętość leku 2 ml
Maksymalna podawana objętość leku 8 ml
Kolor biały
Waga urządzenia 2,2 kg
Wymiary 21 cm x 22 cm x 24 cm
Gwarancja 5 lat
Zasilanie Sieciowe

Waga

2,2 kg

Dystrybutor

NOVAMED SP. Z O.O.

Producent

Medel

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.