Medela

  (28)

Medela jest producentem sprzętu dla placówek medycznych i do użytku domowego (dla kobiet w ciąży i karmiących piersią). Marka regularnie uczestniczy w badaniach naukowych dotyczących nowoczesnych technologii używanych w laktatorach czy mleka matki. Jest laureatem wielu nagród.

Sortuj według

Akcesoria dla dzieci i matek karmiących Medela

Medela produkuje wyroby dla niemowląt i matek karmiących piersią. Marka stosuje się do zaleceń WHO. Ma w swojej ofercie akcesoria do użytku domowego i profesjonalnego. To produkty do pielęgnacji piersi, odciągania mleka i jego przechowywania, czy karmienia. Marka zaopatruje też placówki medyczne w ssaki chirurgiczne, urządzenia do zbierania wydzielin, systemy próżniowego wspomagania porodu i sprzęt do odsysania wydzieli z dróg oddechowych czy drenażu klatki piersiowej.

Medela tworzy swoje produkty w oparciu o badania nad ssaniem, połykaniem i schematami oddychania dziecka podczas karmienia piersią. Marka współpracuje z Uniwersytetem Australii Zachodniej. Medela słynie przede wszystkim z butelki ze smoczkiem Medela Calma, która została wyróżniona nagrodą za innowacyjność Kind + Jugend w 2012 roku w Kolonii. Akcesoria do karmienia i żywienia dzieci i niemowląt przechodzą liczne badania. Tworzywa sztuczne zastosowane do ich produkcji nie zawierają bisfenolu A. Wyroby Medela są tworzone w Szwajcarii.

Innowacyjne technologie w produktach Medela

Medela od prawie 20 lat rozwija technologię próżniową stosowaną w swoich produktach. Niektóre wyroby tej marki zostały zaprojektowane w taki sposób, by mogły naśladować dwa schematy naturalnego ssania dziecka i zapobiegać połykaniu powietrza. Bazują one na zmianie częstotliwości i szybkości ruchów, co sprawia, że mleko zaczyna płynąć sprawniej. Ceny produktów Medela dostępnych w Dr. Max różnią się w zależności od ich przeznaczenia i zastosowanych technologii.

Marka stworzyła też aplikację Medela Family, która pomaga śledzić najważniejsze statystyki dotyczące ciąży, a także dziecka i karmienia piersią. Została nagrodzona Innovation Awards w 2022 roku w kategorii Baby App Of The Year, a także wygrała konkurs Healthcare Leadership Awards 2021. Aplikacja pomaga śledzić czas trwania, częstotliwość i natężenie skurczów. Jest dostępna w wersjach na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.