Medispirant, bloker w sprayu, 75 ml

Antybakteryjny antyperspirant w sprayu, blokujący wydzielanie potu.

Dostępny
29,79

O produkcie: Medispirant, bloker w sprayu, 75 ml

100020093

Opis

Medispirant bloker w sprayu.

Właściwości

Medispirant Spray to specjalistyczny antyperspirant w wygodnej formie sprayu, który eliminuje problem nadmiernego pocenia nawet od 1. zastosowania*. Jest łagodny dla skóry i wygodny w stosowaniu. Co ważne, nie lepi się po aplikacji na skórę. Formuła produktu Medispirant bazuje na wysokiej zawartości chlorku glinu. Jest to nieorganiczny związek chemiczny, który w antyperspirantach odpowiada za hamowanie wydzielania potu. Został dokładnie przebadany pod względem bezpieczeństwa stosowania a opinię w tej sprawie wydał Niezależny Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (Scientific Committee on Consumer Safety, SCCS) Komisji Europejskiej.

Chlorek glinu znajduje zastosowanie również w przypadku dezodorantów, gdzie redukuje lub maskuje nieprzyjemny zapach ciała. Ponadto chlorek glinu wykazuje właściwości ściągające. Obkurcza wierzchnią warstwę skóry. Mechanizm działania chlorku glinu w Medispirant polega na blokowaniu ujścia gruczołu potowego poprzez wytrącanie się nierozpuszczalnego polimeru. Należy podkreślić, że glin nie ma zdolności przenikania przeznaskórkowego. Dzięki zablokowaniu gruczołów znajdujących się w zewnętrznej warstwie skóry po aplikacji produktu można zauważyć znaczne zmniejszenie ilości potu docierającego na powierzchnię.

Proces ten zachodzi na poziomie naskórka i zostaje zredukowany podczas odnowy skóry w procesie keratynizacji lub w trakcie mycia. Produkt Medispirant nie zawiera alkoholu, który może podrażniać i przesuszać skórę. Skład sprayu jest wolny od parabenów, w tym dozwolonych do stosowania w kosmetykach.

Jak działa Medispirant Spray?

Medispirant Spray skutecznie i trwale blokuje wydzielanie potu aż do 7 dni, co potwierdzają badania*. 99% użytkowników potwierdza, że produkt zapewnia długotrwałą ochronę przed potem. Medispirant dodatkowo wykazuje właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zabezpiecza przed nieprzyjemnym i krępującym zapachem potu. Co ważnie, produkt nie wywołuje podrażnień i jest łagodny dla skóry.

Kiedy stosować Medispirant Spray?

Możesz stosować preparat Medispirant, jeśli chcesz zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i tworzeniu się nieestetycznych plam na skutek pocenia.

Jak długo można stosować Medispirant Spray?

Możesz stosować produkt Medispirant przez dowolnie długi czas wedle potrzeb.

Czy stosowanie Medispirant Spray w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu Medispirant u kobiet w ciąży

* https://medispirant.pl/bloker-w-sprayu/


Skład INCI

składniki: Butane, Propane, Aluminum Chlorohydrate, Cyclopentasiloxane, Isobutane, C12-15 Alkyl Benzoate, PPG-14 Butyl Ether, Disteardimonium Hectorite, Propylene Carbonate, Triethyl Citrate, Ethylhexylglycerin.

Jak stosować

Stosować na czystą i osuszoną skórę. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
W początkowej fazie stosowania, tj. przez pierwsze 2-5 dni, należy używać preparat codziennie,aż do osiągnięcia zadowalającego efektu. Następnie używać 1-2 razy w tygodniu lub zgodnie z potrzebą. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się stosowanie preparatu na noc. W przypadku zatkania się atomizera przepłukać gorącą wodą.

Przeznaczenie

Medispirant bloker w sprayu to specjalistyczny antyperspirant, który eliminuje problem pocenia się aż do 7 dni.

Ostrzeżenia

Skrajnie łatwopalny aerozol. Pojemnik pod ciśnieniem: ogrzanie grozi wybuchem. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu. Nie przekłuwać, ani nie spalać, nawet po zużyciu. Chronić przed światłem słonecznym. Nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50° C.

Pojemność

objętość netto: 75 ml

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.