Menachinox K2-MK7 100 µg, suplement diety, kapsułka miękka, 60 sztuk

Dostępny
24,29

O produkcie: Menachinox K2-MK7 100 µg, suplement diety, kapsułka miękka, 60 sztuk

100021269

Opis

Menachinox® K2 to preparat będący źródłem naturalnej witaminy K2 (MK-7) otrzymywanej z tradycyjnego, japońskiego sfermentowanego produktu soi – Natto.

Właściwości

Suplement diety powstał z myślą o osobach, które chcą utrzymać zdrowe kości – w ramach profilaktyki osteoporozy. Przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych. Zawarta w nim witamina K2 (MK-7) została pozyskana w procesie biofermentacji soi Natto – z wykorzystaniem kultur bakterii Bacillus subtilis ssp natto. Ponadto została rozpuszczona w tłuszczach pochodzenia naturalnego w celu zwiększenia jej przyswajalności przez organizm.

Menachinox K2 MK7 może być stosowany przez diabetyków, osoby nietolerujące laktozy i glutenu. Preparat jest pozbawiony sztucznych barwników, substancji konserwujących i zapachowych. Ma postać kapsułek wypełnionych oliwą z oliwek, w której rozpuszczona jest witamina K (MK-7). Do produkcji kapsułek wykorzystano żelatynę oraz substancję utrzymującą wilgoć (glicerol).

Jak działa Menachinox K2 MK7?

Podobnie jak inne suplementy z witaminą K, preparat pomaga uzupełnić codzienną dietę w ten składnik aktywny. Witamina K2 wspomaga utrzymanie zdrowych kości oraz wspiera proces krzepnięcia krwi. Bierze udział w procesie mineralizacji kości i odpowiada za utrzymanie prawidłowej ich gęstości. Ponadto wspiera transport wapnia i zabezpiecza żyły przed odkładaniem się tego pierwiastka. Pomaga również zmniejszać stany zapalne.

Jak stosować Menachinox K2 MK7?

1 kapsułka to rekomendowana dzienna porcja preparatu. Kapsułkę należy popić szklanką wody.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Menachinox K2 MK7?

Suplement diety jest przeznaczony dla dorosłych, dlatego nie należy podawać go dzieciom. Produkt nie jest odpowiedni dla osób z nadwrażliwością na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć Menachinox K2 MK7?

Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

Czy Menachinox K2 MK7 jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Zaleca się, aby kobiety w ciąży i karmiące piersią skonsultowały się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.


Tabela

Składniki Jedna kapsułka (0,418 g) %RWS
Witamina K2 100 µg 133,33 %

*RWS- Referencyjna wartość spożycia.

Skład

Składniki: oliwa z oliwek, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), witamina K2 (menachinon 7).

Jak stosować

Spożywać 1 kapsułkę popijając szklanką wody.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia: 1 kapsułka dziennie.

Ostrzeżenia

  • Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu Menachinox K2 w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych.
  • Kobiety w ciąży i w okresie laktacji stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem.
  • Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
  • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem.

Waga

Zawartość netto: 60 kapsułek.

Producent

Xenico Pharma
Aleksandra Ostrowskiego 13b,
53-238 Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.