Mentholaxin, płyn doustny, 125 ml

Dostępny
8,68

O produkcie: Mentholaxin, płyn doustny, 125 ml

100014897

Opis

Mentholaxin to sprawdzony lek przeczyszczający do doraźnego stosowania. To bezpośredniakontynuacja klasycznego preparatu jakim był Mentho-paraffinol. Mentholaxin dajemożliwość łatwego dostosowania dawki a przy tym nie uzależnia i działa tylko w obrębieprzewodu pokarmowego. Przyjemny miętowy aromat i nie tłukąca się butelka dopełniająkomfortu stosowania. Produkt ma długą tradycję użycia i cieszy się popularnością wśród pacjentów cierpiących na zaparcia.

Wskazania

Lek stosowany przy zaparciach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, ból brzucha o nieustalonej przyczynie, ostre stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego np. zapalenie wyrostka robaczkowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym w obrębie jamy brzusznej i/lub miednicy mniejszej, u dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

Przyjmowanie innych leków

Produkt leczniczy zaburza wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K) oraz może mieć wpływ na wchłanianie równocześnie przyjmowanych leków doustnych.

Ciąża

Brak badań na temat bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dawkowanie

Stosować doustnie, 1-3 łyżki stołowe na noc lub rano na czczo. Działanie przeczyszczające występuje po kilku godzinach od zastosowania. Mentholaxin jest przeznaczony do stosowania doraźnego.

Skład

100 g płynu zawiera 99,9 g parafiny ciekłej oraz substancje pomocnicze: olejek mięty pieprzowej.

Producent

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.