Microlife NC 200, termometr bezkontaktowy

Elektroniczny termometr bezkontaktowy, służy do pomiaru temperatury.

Dostępny
101,29

Alternatywa od Dr. Maxa

Bezdotykowy termometr na podczerwień zapewniający precyzyjny pomiar.

O produkcie: Microlife NC 200, termometr bezkontaktowy

100009810

Opis

Termometr elektroniczny NC 200 jest produktem wysokiej jakości, wytworzonym według najnowszej technologii i sprawdzonym zgodnie z międzynarodowymi standardami. Wyjątkowa technologia termometru zapewnia zawsze precyzyjny i niezależny od zewnętrznych źródeł ciepła odczyt temperatury.

Właściwości

Microlife NC 200 to termometr bezdotykowy, który jest przeznaczony jest do regularnych pomiarów temperatury ludzkiego ciała z kontrolą odległości. Termometr posiada system naprowadzenia do samodzielnego pomiaru. Światło śledzące ułatwia jego użytkowanie także w nocy. Duży, podświetlany wyświetlacz oprócz zarejestrowanej temperatury prezentuje także aktualną datę i godzinę. Termometr bezkontaktowy automatycznie wykonuje pomiar, gdy urządzenie znajduje się w odległości 5 cm od ciała. Lampka samokontroli z tyłu termometru pokazuje użytkownikowi, że urządzenie znajduje się w odpowiedniej odległości. Dodatkowo można korzystać z kontroli dźwięku. Termometr NC 200 może być używany przez osoby w każdym wieku.

Jak działa termometr bezdotykowy Microlife NC 200?

Innowacyjna technologia pomiarów przy użyciu promieni IR pozwala na pomiary termometrem bez dotykania mierzonego obiektu. Gwarantuje to bezpieczny i higieniczny pomiar temperatury ciała w kilka sekund. Szeroki zakres pomiarowy termometru oznacza, że można używać go do pomiaru temperatury ludzkiego ciała na czole, a także do sprawdzania temperatury na przykład mleka w butelce, wody w wanience czy nawet temperatury pomieszczenia. Ponadto termometr zapamiętuje do 30 wcześniejszych pomiarów razem z przypisanymi do nich datami i godzinami.

Microlife NC 200 – jak zmierzyć temperaturę?

Naciśnij przycisk START na termometrze i poczekaj, aż aktywuje się jego wyświetlacz. Gdy ikonka °C zacznie migać i usłyszysz sygnał dźwiękowy, termometr jest gotowy do pomiaru. Odgarnij włosy z czoła i wytrzyj czoło, by zwiększyć dokładność termometru. Wyceluj go w środek czoła z odległości nie większej niż 5 cm. Pomiar temperatury rozpocznie się automatycznie – wtedy wyświetlacz na urządzeniu rozpocznie odliczanie. Po 3 sekundach termometr zasygnalizuje dźwiękiem wykonanie pomiaru, który możesz odczytać z ekranu.

Czy termometr Microlife NC 200 jest dokładny?

Termometr korzysta z udoskonalonego czujnika na podczerwień, dzięki któremu charakteryzuje się wysoką dokładnością. Producent informuje w ulotce, że dokładność pomiaru temperatury ciała od 35,0 dp 42,0 °C waha się o 0,2 °C. Termometr został testowany klinicznie, dlatego możesz mieć zaufanie do prezentowanych przez niego odczytów temperatury.

Jak dbać o termometr Microlife NC 200?

Aby termometr zachował swoje prawidłowe działanie, należy używać go zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa. Nie można zanurzać go w wodzie ani w innych cieczach. Warto mieć na uwadze, że urządzenie to zawiera delikatne podzespoły, dlatego powinno się unikać jego uderzeń oraz upadków. Z tego względu najlepiej przechowywać termometr w dołączonym do niego etui. Należy również chronić termometr przed skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami, zanieczyszczeniami, światłem słonecznym i silnym promieniowaniem elektromagnetycznym. Termometr powinno się regularnie czyścić miękkim wacikiem zwilżonym alkoholem.


Tabela

Rozmiar: 155,7 x 43 x 47 mm
Waga: 91,5 g (z akumulatorem), 68,5 g (bez akumulatora)
Zakres pomiaru: 0 – 100,0 ° C
Dokładność pomiaru: ± 0,2 ° C między 35,0 a 42,0 ° C
Bateria: 2 baterie alkaliczne 1,5 V, rozmiar AAA
Wskazania
Automatyczny pomiar z kontrolą odległości
System wskazówek do samodzielnego pomiaru
Wielofunkcyjny (temperatura ciała, obiektu i otoczenia)
Śledzenie światła – dla łatwego użycia również w nocy
Testowany klinicznie i zalecany przez lekarzy
Technologia Silent Glow ™ i alarm gorączki
Duży podświetlany wyświetlacz z datą i godziną
30 pamięci danych (przechowywanych z datą / czasem)
Kontrola dźwięku (wł. / Wył.)

Dystrybutor

CHDE POLSKA SP. S.A.

Producent

Microlife

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.