Mucosolvan 30 mg ambroxoli hydrochloridum, 20 tabletek, podanie doustne.

Dostępny
17,47

O produkcie

100003567

Mucosolvan to lek łagodzący kaszel, któremu towarzyszą trudności z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.

Działanie

Mucosolvan to lek łagodzący kaszel, któremu towarzyszą trudności z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną - ambroksol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych. Preparat zawiera sorbitol.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem / farmaceutą.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie

Dorośli - 1 tabletka 3 razy na dobę. Działanie leku można zwiększyć stosując 2 tabletki 2 razy na dobę. Tabletki należy przyjmować po posiłkach, popijając płynem.

Skutki uboczne

Biegunka, nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości, zgaga, niestrawność, wywsypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, reakcja anafilaktyczna,

Skład

1 tabletka:
Chlorowodorek ambroksolu 30 mg, substancje pomocnicze (laktoza i inne).

Producent

Boehringer Ingelheim

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.